ИЗВЪНРЕДНО: В квалификациите на Лига Европа - драми на "Васил Левски" и "Локомотив", "орлите" громят ТНС

91472
на 08.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: В квалификациите на Лига Европа - драми на Васил Левски и Локомотив, орлите громят ТНС

Три български тима домакинстваха във важни битки от евротурнирите тази вечер. Състояха се първи срещи от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Мачовете на родните представители днес предложиха ЦСКА - Зоря Луганск (1:1), Лудогорец - ТНС (5:0) и Локомотив Пловдив - Страсбург (0:1). Двубоите-реванши са след седмица съответно в Украйна, Уелс и Франция.

Към момента Лудогорец е тотален фаворит за продължаване към плейофите за влизане в групите на ЛЕ, задачата пред ЦСКА изглежда трудна, а Локо се нуждае от футболен подвиг във Франция.

Как се развиха днешните срещи:

1:1 на мача в София. Страхотен гол на Евандро в 13-ата минута. Юрченко от дузпа в 45-ата минута реализира за гостите - 1:1. Ситуацията, при която бе посочена бялата точка е много дискусионна.

5:0 в срещата в Разград. Автогол на Харингтън в 10-ата минута. Чибота пък вкара в 28-ата минута. Лукоки се разписа в 43-ата минута. Кешерю в 65-ата минута вкара за 4:0. Моци в 76-ата минута не беше точен от бялата точка, но при възможността за добавка не сгреши - 5:0 за "орлите".

0:1 в мача в Пловдив. Попадение на Митрович за гостите в 11-ата минута. Малко преди това Томашевич от Локо получи червен картон. Дискусионно съдийство, в една от ситуациите останаха впечатления, че може да се отсъди дузпа за Локомотив, бялата точка обаче не беше посочена.

Титулярите на родните тимове за важните футболни сблъсъци днес:

ЦСКА: Черниаускас, Албентоса, Томаш, Занев, Турицов, Бикел, Малинов, Жеферсон, Тиаго, Евандро, Соу

ЛУДОГОРЕЦ: Илиев, Недялков, Моци, Форстър, Икоко, Анисе, Горласки, Битон, Лукоки, Чибота, Кешерю

ЛОКОМОТИВ: Луков, Петрович, Езе, Томашевич, Карагарен, Умарбаев, Витанов, Д. Илиев, Цветанов, Ожболт, Аралица