ИЗВЪНРЕДНО: В ключов 1/2-финал - "лъвовете" с драматично поражение... (ОБНОВЕНА)

Волейбол

149762
на 09.01.2020
ИЗВЪНРЕДНО: В ключов 1/2-финал - лъвовете с драматично поражение... (ОБНОВЕНА)

Българските волейболни национали загубиха драматично с 1:3 гейма от домакина Германия в полуфинален двубой от олимпийската квалификация в Берлин.

Немците поведоха със 17:11 в първия гейм. Нашите пък намалиха пасива си до 19:20. В последствие обаче националите ни загубиха частта с 20:25.

Германците водеха с 15:8 във втория гейм, след това нашите показаха много силна игра, но Бундестимът записа частта с 25:23.

"Лъвовете" натиснаха мощно турбото в третия гейм и го взеха с 25:20.

Немците обаче спечелиха четвъртата част с 25:23, а по този начин и срещата.

Стартов състав на България: Атанасов, Скримов, Сеганов, Йосифов, Соколов, Грозданов - либеро - Салпаров

Селекционер: Силвано Пранди

Голяма българска агитка подкрепи отново националния ни отбор.

Крайният победител в турнира ще получи последната европейска квота за Токио 2020.

В другия полуфинал Франция обърна от 0:2 до 3:2 гейма тима на Словения. Финалът между германците и "петлите" е утре от 21:10 часа българско време.

Нашите излязоха от груповата фаза с 3 успеха от 3 мача, но за жалост няма да играят на предстоящата Олимпиада.

ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО) ПИК TV! ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Депутати се ритаха в кулоарите. Искрен Митов: Грозни сцени и глупост (ВИДЕО)