ИЗВЪНРЕДНО: В лют мач на "Лаута" - Локо надви ЦСКА

88633
на 27.09.2020
ИЗВЪНРЕДНО: В лют мач на Лаута - Локо надви ЦСКА

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Локомотив (Пловдив) победи като домакин с 2:1 ЦСКА в много интересен мач от 7-ия кръг на шампионата.

Лидер във временното класиране на първенството е действащият шампион Лудогорец с 16 точки. Локо вече е с 15. ЦСКА пък е с 12 пункта. В четвъртък за "червените" предстои ключов плейоф в Лига Европа с Базел, срещата ще се проведе в Швейцария.

По 2-3 опасни положения и пред двете врати в началните 10 минути на мача. Соу стреля силно в 13-ата минута, но нямаше късмет в завършващата фаза. В следващите минути Илиев и Кейта осъществиха остри пробиви, но не се наложи вратарите да се намесват в ситуациите след умела игра на бранители. В 28-ата минута от Локо поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на ЦСКА, съдията прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка, дискусионна ситуация.

Централният бранител на "армейците" Юрген Матей в 32-ата минута си забоде неспасяем автогол с глава. Неточна преценка на Юрген при центриране и никакви шансове за Бусато. 1:0 за Локомотив.

В 38-ата минута Момчил Цветанов се възползва от грешка на Антов и реализира за 2:0 за Локо.

Карагерен нямаше късмет в завършващата фаза в 51-ата минута.

В 69-ата минута Тиаго Родригес вкара от фаул за ЦСКА, много майсторско изпълнение на Тиаго.

В следващите минути последваха няколко спасявания на Луков. Бусато пък се намеси при опасен шут на играч на Локомотив. До ново попадение в срещата на "Лаута" не се стигна и така "смърфовете" победиха с 2:1.

В следващия кръг на родното първенство ЦСКА ще гостува на Етър, а Локо (Пд) ще гостува на Берое.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА МАЧА НА "ЛАУТА":

Локомотив Пловдив: Мартин Луков – Милош Петрович, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Илич, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

Треньор: Бруно Акрапович

ЦСКА: Густаво Бусато – Пламен Гълъбов, Юрген Матей, Валентин Антов, Брадли Мазику, Амос Юга, Тиаго Родригес, Юнус Санкаре, Жул Кейта, Греъм Кери, Али Соу

Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Николай Йорданов

Стадион: "Локомотив", Пловдив

ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО) ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО)