ИЗВЪНРЕДНО: В люто дерби - "червените" и "сините" не се победиха, гредите разтресени... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

90842
на 20.04.2019
ИЗВЪНРЕДНО: В люто дерби - червените и сините не се победиха, гредите разтресени... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

ЦСКА и Левски завършиха при нулево равенство в голямото дерби на 30-ия кръг в Първа лига. Мачът се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Главен рефер на двубоя бе Станислав Тодоров. Гредите помогнаха по веднъж и на двата тима, не бяха създадени много положения за попадение и така в лютата битка не падна гол.

"Червените" са втори в класирането към момента като изостават с 2 точки от Лудогорец. "Сините" са трети във временната таблица с пасив от 8 пункта спрямо "орлите". "Зелените" обаче са със среща по-малко.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Ботев Пловдив, а Левски ще е домакин на Берое.

Малинов в 8-ата минута стреля остро от фаул, а топката се удари в дясната странична греда и не пожела да влети във вратата, пазена от Ники Михайлов.

През първия половин час от спора не бяха създадени други по-опасни положения. "Синята" агитка почете паметта на легендарния Александър Костов със специална хореография.

"Армейските" фенове също показаха добра подготовка за двубоя. А на терена, Пинто в 32-ата минута стреля с глава, като топката премина на сантиметри от вратата. Малко след това и Жоржиньо не бе прецизен в завършващата фаза.

Последваха удари на Соу и Бодуров като при положението с шута на централния нападател от ЦСКА може да имат претенции и за неотсъден фаул срещу острието в наказателното поле. Така до почивката играчите, водени от Любо Пенев създадоха повече опасни положения.

Паулиньо стреля силно, но неточно в 49-ата минута. Секунди по-късно Костов шутира изключително опасно от далечна дистанция, а топката се удари в гредата и не пожела да влети в мрежата. Класно изпълнение на Станислав Костов, нападателят обаче нямаше късмет в ситуацията.

"Червените" отвърнаха с изстрел на Пинто в 56-ата минута като Михайлов се отчете със спасяване. Рубен пък претендира, че след това кълбото е срещнало ръката на футболист на Левски.

Последва едно положение, в което "сините" поискаха дузпа и още три ситуации, при които "армейците" бяха на мнение, че може да се посочи бялата точка. Съдията обаче не прецени, че има нарушение на правилата. В 78-ата минута Жоржиньо стреля неточно.

В последните минути и Мариани нямаше късмет пред гола, така дербито завърши при резултат 0:0.

Титулярите, на които разчитаха наставниците Любослав Пенев (ЦСКА) и Георги Дерменджиев (Левски):

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо, Едвин Джеси, Али Соу

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Кали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов

Ето и снимки от спортното събитие:

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО) ЕКШЪН! Тошко Йорданов разби ППДБ: Христо Иванов утвърди списъка на ГЕРБ за служебни премиери! Обслужи и ДПС. Излизаше тъжен от кабинета на Пеевски - не знам защо, при положение че е седял на мекичко и е пил кафе (ВИДЕО)