ИЗВЪНРЕДНО: В люто дерби на стадион "Славия" - "армейците" с драматичен обрат... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

83911
на 28.07.2019
ИЗВЪНРЕДНО: В люто дерби на стадион Славия - армейците с драматичен обрат... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

ЦСКА победи с 2:1 като гост Славия в столично дерби от 3-ия кръг на първенството. И трите гола в мача паднаха през второто полувреме. "Белите" поведоха с попадение на Карабельов, а "червените" направиха пълен обрат след 2 гола на Евандро. Двубоят се проведе на стадион "Славия". Главен съдия на срещата беше Станислав Тодоров. "Армейците" вече имат 4 пункта в класирането, а "белите" са с 3. В следващия кръг Славия ще гостува на Черно море, а ЦСКА ще е домакин на Ботев Враца.

Първото по-чисто голово положение в спора дойде в 44-ата минута, когато Тиаго стреля от добра позиция, а стражът Георгиев парира кълбото. Преди това вратарят на "червените" Черниаускас сгреши при шут в 35-ата минута като не хвана веднага топката, но стражът бързо поправи неточността си и улови кълбото преди то да попадне в играч на Славия пред голлинията. Жеферсон и Бодуров пък пробваха удари през първите 45 минути, но не поразиха мрежата на домакините.

Али Соу в 50-ата минута се озова на стрелкова позиция в изключителна близост до вратата на "белите", централният нападател шутира, а Георгиев се отчете с много вещо спасяване. Уот от ЦСКА пък за втори път в мача изведе свой съотборник на голово положение.

Кирилов отправи остър изстрел в 61-ата минута, топката се отби в лявата странична греда, а Янис Карабельов се ориентира най-бързо в ситуацията и от близка дистанция прати кълбото в мрежата - 1:0 за Славия.

Малко по-късно Дюлгеров от домакините стреля опасно, но нямаше късмет пред гола. Тиаго от ЦСКА също отправи силен шут, но не сполучи.

Влезлият като резерва Евандро се разписа в 70-ата минута, попадение за "армейците" и 1:1. Грешка при положението на бранител на "белите" и много добра изява освен на Евандро и на Али Соу, който отне топката в близост до вратата на Славия.

Последваха опасности и в двете наказателни полета.

Евандро в 87-ата минута от близка дистанция вкара - 2:1 за "червените", асистенция на Кери (също влязъл като резерва). Така "армейците" се поздравиха с ценна победа.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Славия: Георгиев, Патев, Христов, Гамаков, Велковски, Дюлгеров, Узунов, Карабельов, Тасевски, Кирилов, Чунчуков

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон Телес, Чорбаджийски, Бодуров, Томаш, Бикел, Антов, Тиаго, Фабрини, Уот, Соу

Треньор: Люпко Петрович