ИЗВЪНРЕДНО: В мач от шампионата - ЦСКА победи драматично Ботев (Пд)

51735
на 16.08.2020

ЦСКА победи драматично с 2:1 като домакин Ботев (Пловдив) в мач от втория кръг на шампионата. Срещата на "Армията" предложи драма, която се реши в последните секунди на двубоя.

Фрапантен пропуск на Енрике от столичани в началните минути на мача. Кери пък нямаше късмет в завършващата фаза в 15-ата минута. До двете визирани ситуации се стигна след отигравания на Соу.

В 23-ата минута Санкхаре се оказа най-съобразителен при разбъркване и реализира от близка дистанция за 1:0 за ЦСКА.

Еспиноса бе точен в 60-ата минута след удар с глава за 1:1, асистенция на Неделев.

В добавеното време на срещата Белтраме реализира от пряк свободен удар за крайното 2:1 в полза на "армейците".

Досега в първенството "червените" са с 4 точка, а "жълто-черните" с 3.

В следващия кръг "армейците" ще са гости на Ботев (Враца), а "канарчетата" ще са домакини на Берое.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 13. Юнус Санкхаре, 20. Тиаго Родригес, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Старши треньор: Стамен Белчев

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Янко Георгиев - 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза, 6. Маркиньос Педросо, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 9. Атанас Илиев

​Старши треньор: Ферарио Спасов

Главен съдия: Георги Димитров

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете