ИЗВЪНРЕДНО: В много важна битка на "Лаута" - "смърфовете" шокираха "сините"...

119542
на 09.06.2020
ИЗВЪНРЕДНО: В много важна битка на Лаута - смърфовете шокираха сините...

Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Левски в първи 1/2-финален двубой от турнира за Купата на България. Димитър Илиев и Бирсент Карагерен се разписаха в мача на "Лаута". Така Локо има солиден аванс преди срещата-реванш.

Илиев реализира в 23-ата минута за Локомотив с остър изстрел, възползвайки се от грешка в отбраната на гостите в двубоя.

Малко преди това Карагерен шутира опасно, но не сполучи в завършващата фаза. Игрово преимущество за "смърфовете" през първите 30 минути на спора.

Натискът на домакините в края на първото полувреме стана още по-масиран. Така се стигна до 45-ата минута, когато след многоходова атака на Локо, Бирсент Карагерен реализира почти на празна врата, а резултатът стана 2:0 за Локомотив.

Равностойна игра през второто полувреме, без голям брой опасни ситуации пред вратите. Така "смърфовете" се поздравиха с успех с 2:0 в мача на "Лаута".

Ивайло Стоянов ръководи срещата като главен съдия. Локо (Пд) е действащ носител на трофея в надпреварата. Тимът от "Герена" пък е с нов мажоритарен собственик - Наско Сираков.

Титулярите за спора на стадион "Локомотив":

Локомотив: Мартин Луков – Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Левски:  Милан Миятович – Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Ивайло Найденов, Хали Тиам, Мартин Райнов, Стайн Спиерингс, Найджъл Робърта, Станислав Иванов, Дени Алар

Треньор: Петър Хубчев

В сряда от 21:00 часа Ботев (Пловдив) пък ще е домакин на ЦСКА в другия първи 1/2-финален сблъсък в състезанието. Реваншите в София са предвидени за 23 и 24 юни.