ИЗВЪНРЕДНО! В Ню Йорк - Гришо с тежък крах (ОБНОВЕНА)

120790
на 27.08.2018

В спор от първия кръг на Ю Ес Оупън, на "Артър Аш Стейдиъм", Гришо Димитров допусна тежка загуба с 0:3 сета от Станислас Вавринка. 6:3, 6:2, 7:5 за швейцареца в отделните части. Григор може да съжалява, че пропусна идеална възможност в третия сет, шанс водещ към надежди за пълен обрат. За отбелязване е, че Стан изпита кондиционни проблеми именно в третата част. Дори срещата бе прекъсната за поява на физиотерапевт на корта.

Станислас отрази възможност за брейк още в първото си подаване и поведе с 1:0 гейма. Сервис-гейм на 30 за Гришо и 1:1. Гейм на 30 и за Вавринка 2:1 в негова полза. Серията от геймове за сервиращите продължи - 2:2, 3:2, 3:3, 4:3. В този момент Григор се пропука при подаването си и допусна пробив на 30. Преднина от 5:3 за Станислас. Гейм на 30 за Вавринка и 6:3. Гришо изостана с 0:1 сета.

Маратонски сервис-гейм на Григор в началото на втората част, Димитров съумя да отрази 1 възможност за брейк, но при втората не сполучи - така Вавринка поведе с ранен пробив в сета. Бързо подаване за Стан и 2:0 гейма за швейцареца. Още един брейк за Станислас Вавринка - 3:0 гейма. Маратонски сервис-гейм в полза на Стан и 4:0. До края на частта авансът на Вавринка се запази - 6:2.

Без пробиви до първата почивка в третия сет, 2:1 гейма за Григор, като Стан отрази 3 възможности за брейк във въпросния период от двубоя. Физиотерапевт на корта, явно Вавринка изпита кондиционни проблеми.

След кратко прекъсване, играта бе подновена, подаване за Станислас и 2:2. Бърз сервис-гейм за Гришо - 3:2 за Димитров. В следващия гейм Вавринка отрази точка за брейк и изравни резултата в третата част - 3:3. Последва поредно бързо подаване за Григор и 4:3.