ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: "Червените" скочиха на Домусчиев. Огромна драма на "Армията" - в лют спор ЦСКА и Лудогорец... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

142252
на 06.12.2018
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Червените скочиха на Домусчиев. Огромна драма на Армията - в лют спор ЦСКА и Лудогорец... (СНИМКИ/ОБНОВЕНА)

ЦСКА и Лудогорец не се победиха в дерби от 18-ия кръг на Първа лига, завършвайки наравно 1:1. Головете на "Армията" отбелязаха Кешерю за гостите и Десподов за домакините. Срещата предложи куп драматични моменти.

Клаудиу Кешерю в 29-ата минута се ориентира най-добре в наказателното поле на столичани, след центриране от корнер, и с глава прати топката в мрежата - 0:1. Антон Недялков се отчете със сериозна роля за попадението, отклонявайки кълбото към централния нападател. Малко след това Марселиньо пропусна да удвои преднината на разградчани, стреляйки в обсега на Черниаускас.

До края на полувремето Чорбаджийски и Пинто се разминаха на сантиметри от гола. Божидар, след разбъркване, отправи удар от близка дистанция, а Ренан се прояви с класно спасяване. Халфът Рубен Пинто пък шутира остро по земята, а топката профуча покрай дясната странична греда.

В началото на втората част Кешерю поиска дузпа след съприкосновение между него и Чорбаджийски, реферът обаче не посочи бялата точка.

В 67-ата минута Кирил Десподов "взриви" стадиона. Крилото с воле с десния крак прати кълбото в мрежата - 1:1. Асистенция на Манолев.

Малко по-късно останаха съмнения, че съдията не видя фаул срещу Десподов на границата на наказателното поле.

Сисиньо получи втори жълт и респективно червен картон в 89-ата минута след нарушение срещу Кирил Десподов.

Наставникът на ЦСКА Ел Маестро протестира бурно срещу според него малкото добавено време на дербито. А в последните секунди на спора домакините поискаха дузпа, такава не бе отсъдена и се стигна до крайното - 1:1.

Публиката на "червените" издигна огромен по размери транспарант, гласящ: "Домусчиев докога ще купуваш първенството?". Явно привържениците на ЦСКА изразяват мнение си, че босът на "орлите" Кирил Домусчиев извършва действия срещу феърплея в родния футбол. Сериозна словесна атака на запалянковците на столичани.

Ултрасите също така освиркваха мощно Антон Недялков (бивш играч на "армейците").

А възгласи: "К*р за БФС," огласиха спортното съоръжение.

След края на дербито пък се създаде допълнително напрежение на терена и по трибуните.

"Зелените" са лидери във временното класиране с 6 точки преднина спрямо "червените". Левски е на третата позиция с пасив от 7 пункта спрямо разградчани.

Главен съдия на двубоя бе Николай Йорданов. Любопитна статистика сочи, че при този рефер "орлите" са без поражение вече цели 31 срещи. "Армейците" пък още нямат домакинска победа срещу разградчани в шампионата.

Интересно е дали сблъсъкът може да се окаже решаващ относно треньорското бъдеще на Нестор ел Маестро и Антони Здравков, съответно на "Българска армия" и "Лудогорец Арена".

Звездата на "червените" Кирил Десподов бе възстановен от травма и стартира за домакините, повеждайки чета с преобладаващ роден характер. Ел Маестро разчиташе на 6 българи сред титулярите, включително младока Антов. Този ход навярно целеше да мобилизира още повече зажаднелите за българи по терените фенове.

В стартовия състав на гостите не се наблюдаваха сериозни изненади, Здравков разчита на тежка и доказана артилерия.

Титулярите:

ЦСКА: Черниаускас; Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Жеферсон, Пинто, Антов, Малинов, Джеси, Десподов, Мауридес

Лудогорец: Ренан; Сисиньо, Моци, Недялков, Натанаел, Дяков, Горалски, Марселиньо, Вандерсон, Лукоки, Кешерю

Преди срещата фенове на "армейците" направиха кратко мирно шествие в центъра на София. До ексцесии не се стигна.

Причината за недоволството на привържениците е съдийството в Първа лига.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)