ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! 4-звезден трилър на Националния стадион - спорът между "армейците" и "сините" жесток! Дъжд от голове, меле, червени картони и... (ОБНОВЕНА)

126638
на 18.04.2018
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! 4-звезден трилър на Националния стадион - спорът между армейците и сините жесток! Дъжд от голове, меле, червени картони и... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА и Левски не се победиха - 2:2, в драматично дерби от 30-ия кръг на Първа лига. Каранга от дузпа в 6-ата минута изведе "червените" напред, в 9-ата Енрике реализира за 2:0, Горанов вкара в началото на второто полувреме, а в 61-ата минута Паулиньо бе точен за крайното 2:2. Жеферсон и Буш бяха изгонени от терена в 84-ата минута. Оформи се меле между играчи на грандовете, а по трибуните обстановката стана изключително напрегната.

Подопечните на Делио Роси са четвърти във временното класиране, очертава се спор между "сините" и Берое за третото място. ЦСКА към момента е на втората позиция, а лидер е Лудогорец. "Орлите" са все по-близо до седма поредна шампионска титла.

Дербито започна много добре за "армейците". Фернандо Каранга реализира от дузпа в 6-ата минута. Бялата точка бе посочена за нарушение на Митрев срещу Каранга. Стражът на "сините" пък протестира, че Фернандо се е забавил умишлено при изпълнението на дузпата и явно искаше тя да бъде пребита.

Само 3 минути по-късно Енрике Рафаел проби по лявото крило, шутира остро, а топката облиза дясната странична греда и влетя в мрежата - 2:0 за подопечните на Стамен Белчев.

Митрев парира опасен изстрел на Тиаго в 34-ата минута. В 39-ата минута Каранга се озова очи в очи с вратаря на Левски, шутира по тревата, а топката мина на сантиметри от вратата на "сините". До почивката резултатът остана непроменен - 2 попадения преднина за "червените".

Само 3 минути след подновяването на играта Цветкович центрира прецизно, а Горанов бе точен с глава, футболистите на Делио Роси намалиха пасива си - 1:2. Много класна изява на защитника Иван Горанов в предни позиции.

В 61-ата минута "армейците" направиха сериозна грешка в отбрана, таранът Серджиу Буш се вклини в наказателното поле, подаде към Паулиньо, а техничарят вкара за 2:2.

Последваха 2 пропуска на Фернандо Каранга.

Фернандо прати топката в мрежата в 81-ата минута, а съдиите отмениха попадението заради засада.

Секунди по-късно Жеферсон и Серджиу Буш получиха червени картони. Защитникът фаулира нападателя, след което Буш изблъска без топка Жеферсон. Меле на терена и напрежение по трибуните. Феновете и на двата колоса са гневни.

До края на срещата резултатът не бе променен - 2:2 между грандовете.

ЦСКА: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 17. Енрике, 20. Тиаго

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 4. Горанов, 5. Ейолфсон, 7. Паулиньо, 8. Вутов, 9. Буш, 14. Тиам, 19. Цветкович, 20. Нашименто, 28. Яблонски, 32. Обертан

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)