BG EN

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Борисов: ПП-ДБ взривиха ситуацията - опитаха се да ни подкупят. От днес започваме преговори с другите партии. Ще предложим правителство на малцинството (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

АВТОРСКИ НОВИНИ

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Борисов: ПП-ДБ взривиха ситуацията - опитаха се да ни подкупят. От днес започваме преговори с другите партии. Ще предложим правителство на малцинството (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

232307
на 03.05.2023
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Борисов: ПП-ДБ взривиха ситуацията - опитаха се да ни подкупят. От днес започваме преговори с другите партии. Ще предложим правителство на малцинството (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бойко Борисов с първи коментар за кабинета "Денков" от парламента. Вчера Борисов заяви, че ако Асен Василев е финансов министър, той ще е премиерът в сянка. Да чуе какво ще каже Борисов сред журналистите се нареди Найо Тицин пиар на ПП.

препоръчано

Случи се нещо много положително, две антагонистични партии работят по управленска програма, тяхната програма е силно преоразмерена, заложен е много дефицит. Победихме ги и с машини, и с хартия. Тях не ги смущава да разговарят с партии магнити. Ползват двоен аршин. Няма такава структура във фиска, за който говорят.

Нечувано е с 69 депутати да правиш правителство, с 64 е още по-нечувано. С опита да ни подкупват, да сложат два милиарда за общините в комисия. Те взривяват ситуацията и отиваме на избори.

От днес започваме преговори с другите партии, ще приложим тяхната коварна хватка. Разговорите с другите партии ще кажат какво ще е мнозинството. Всички виждат зловещото състояние на държавата, огромния дълг, който трябва да се тегли. Борисов не изключи избори през юли.

Слушах наглостта на Лорер, ГЕРБ толкова се е втвърдила, че Делян Добрев е готов вече да ме измести, каза Борисов. В компютъра си имам поне 4 състава на кабинет.

Трябва да се направи кабинет от личности, иначе бюджетът няма да бъде приет, каза още Борисов.

Ще предложим кабинет на личности, ако другите партии настояват за това, каза Борисов. Четвърти път няма да поема отговорността да правя кабинет с 69 депутати. Кабинет с личности може да има хоризонт най-много 6 месеца. 

Никога главата на Гешев не е била на дневен ред, той не е пожизнен главен прокурор. Тази позиция трябва да има контрол, каза Борисов в отговор на въпрос от ПИК.

Бих настоял Асен Василев да е пожизнен министър, за да си оправи бакиите, каза шеговито Борисов. 

Финансовият министър ще внесе бюджета, той трябва да реже, ще го подкрепим Василев, иначе трябва да го изперем. Защо ще теглим 13 милиарда дълг, ако държавата не колабира и е фрашкано с пари, откъде ще ни предложат тези 2 милиарда за общините и комисията, която ни предлагат като подкуп, попита Борисов. 12 бюджета съм правил в живота си и пак ще направя, затова ще накарам колегите от ПП заедно да поемем отговорност. Няма да позволя да ми се нахвърлят само на мен.

Имаме кандидатура за кмет на София, но още е рано да я оповестим, каза Борисов по питане на ПИК.

С около 20 милиарда са преоразмерени цифрите в предложения бюджет, потвърди Томислав Дончев. Той обясни простичко, че не могат в държавния бюджет да се залагат несигурни приходи като от лотария евентуално.

Асен Василев е най-подходящ за финансовминистър, подчерта в обобщение Бойко Борисов.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ПО ПИК TV

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК