BG EN

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Карадайъ: Президентът да ни затвори като конклава във Ватикана и да стоим там до бял пушек (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Час Пик ГЛАВНА

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Карадайъ: Президентът да ни затвори като конклава във Ватикана и да стоим там до бял пушек (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

93426
на 02.11.2022
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Карадайъ: Президентът да ни затвори като конклава във Ватикана и да стоим там до бял пушек (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът Румен Радев продължава със срещите си партиите на “Дондуков 2”.

препоръчано

Днес е ред на ДПС, които представиха позицията си за изход от политическата криза в страната.

Гласоподавателите не дадоха на никого да управлява сам, посочи Радев в началото на срещата. 

Искам да чуя вашата оценка за състоянието на диалога в НС, участвате ли в този диалог, търсят ли ви другите партии, защото ДПС е с опит в парламентаризма и вие сте преки участници в може би най-дългите преговори за съставяне на правителство, каза още президентът и попита къде ДПС виждат допирните точки, за да се създаде мнозинство и дали виждат необходимост от промяна на формулата.

Вие издигате идеята за програмни и експертни правителства. Как виждате формирането, но и разпределението на политическата отговорност, попита той.

Очакваме разумен и балансиран диалог, посочи още Радев и засегна и темата с бюджета, за който ДПС да се произнесат и няма ли той да се превърне в обект на изборно наддаване.

Всички ние знаем, че на политическия терен ние от ДПС изработихме идеи за промяна на Конституцията почтено и пред медите го представихме пред всички ПГ, каза Мустафа Карадайъ.

Понятието реформа девалвира, но ние ще дадем своя принос за реформите, допълни той.

Много политици ползваха понятие, наречено корупция. Ние внесохме законопроекти по всяка от тези теми, но поведението на тези, които употребяват тази дума и до днес, видяхме какво е по законопроектите, каза още Карадайъ. 

По темата с бюджета той заяви, че, ако си позволят за отворят бюджета или да го превърнат в предизборен инструмент, не се знае какво ще стане Трябва да подходим отговорно и към бюджета и бих искал да привествам служебния кабинет с внасянето за удължаването на мерките към хората и бизнеса, за да може да продължи бюджет 2022 през 2023, но заедно с това да продължи и подкрепата и към хората, и към бизнеса, отсече Карадайъ.

На въпрос биха ли подкрепили мандат с първия мандат, той отговори, че диалог с разделителни линии - червени или розови, трудно ще произведе продукт. Ние от ДПС на преден план поставяме диалога и засега сме на етап разговор, еднакво си говорим с всички, призивите ни към всички са еднакви, но предварителните червени линии или условия до голяма степен минират полето и разговорите да не могат да прераснат в диалог. Затова ние не поставяме предварителни условия. За първия мандат най-голямата група има правото да предложи министър-председател, но ние очакваме да чуем политика. Ако се продължи политиката на омраза и арогантност, ние такава политика не бихме подкрепили, защото тази политика е вредна, каза лидерът на ДПС.

Ще подходим и при първия, а ако е неуспешен, и към втория и към третия, но ние разчитаме да има стабилно управление, за да има сигурност и за българските граждани и за държавата без предварителни линии, каза още Карадайъ. 

Самите партии са си очертали врага и са се упражнявали на гърба на врага, коментира след разговорите ДПС.

ДПС обратното - не очертава врагове. Затова ние днес водим еднакво разговори с всички. За съжаление, все още сме на ниво разговори. Нямаме разделителни линии, нямаме предварителни условия. Разделителните линии и предварителните условия минират диалога. Но българските граждани 4 пъти произвеждат една и съща конструкция в НС - никоя партия да няма самостоятелно мнозинство. Дори първите две сега и не правят мнозинство. Гражданите ни казват, че ни пращат в диалог и взаимен контрол да решаваме проблемите. Каква е формулата - предложихме на президента, ако има удобна зала в президентството, да вземат като конклава във Ватикана, да ни затворят до бял пушек, каза Карадайъ.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК