ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Парламентът агонизира, трудно събраха кворум! Броят се като пилци. Иван Иванов отново е шеф на КЕВР - гледайте НА ЖИВО!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
47-ят парламент агонизира, няма кворум, броят се отново след 10 минути. През това време депутатите се почесваха и търкаха гуреливите си недоспали очи.
На фона на връщането на третия нереализиран мандат за съставяне на правителство от БСП, след като вчера депутатите отхвърлиха вкараната в последния момент точка в дневния ред за работата си, предвиждаща разглеждане и гласуване на управленска програма за следващите 6 месеца от близо 80 законодателни инициативи, приета от Националния съвет на столетницата след едноседмични преговори на разпадналата се и свалена от власт четворна коалиция, 47-я парламент агонизира в предсмъртни гърчове преди разпускането му от президента Румен Радев, което се очаква да стане в сряда - 3 август.
131 депутати осигуриха все пак кворума. След това в залата влязоха и депутатите от ГЕРБ.
Самолети на Тайланд и Австралия с невоенен характер са получили разрешение за прелитане през територията на страната, съобщи председателят Мирослав Иванов.
Изчетени бяха мотивите на Комисията по енергетика за това КЕВР да бъде оглавена отново от Иван Иванов след решението на КС, че Станислав Тодоров е нелегитимен. Иванов ще е на този пост до избора на нов председател.
Според Ива Митева ИТН, ГЕРБ и ДПС не връщали Иван Иванов на поста, а това се случвало по силата от решението на КС. Защото властта трябвало да се подчинява на правото, а не правото на властта.
Ибрям Ибрямов от ДПС каза, че Настимир Ананиев се държи като жрица от магистралата, след като пък той обвини ДПС в политически разврат. Стигна се до опит на председателстващия Кристиян Вигенин да заплаши Ибрямов със забележка. Такава нямаше, защото нямало да има време за председателски съвет, който да я отмени.
Дебатите са толкова ниски и грозни, че не знам как не ни е срам. Моля ви да приключим. Дотук се стигна, защото мнозинството ви не чуваше аргументите срещу безобразното газене на законите и конституцията, каза Десислава Атанасова от ГЕРБ.
Срам ме е, че сте ми колеги. Нека този опустушителен за парламентаризва дебат да приключи, каза Атанасова.
Все пак след прегласуване Иван Иванов бе върнат на поста председателна КЕВР.
Обявена бе почивка да 12,35 часа.
Разглеждат се промени в Кодекса на труда. Те бяха приети, след което се премина към промени в Закона за устройство на територията, свързани с изграждането на зарядни станции за електрически автомобили в обществени сгради.
Гледайте на живо по ПИК TV!



