ИЗВЪНРЕДНО в ПИК! Властта се събра в парламента! Тече среща в кабинета на Цачева! Готви се бомба за съдебната власт!

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Среща на лидерите на парламентарни групи на управляващото мнозинство се провежда в момента в кабинета на шефката на парламента, научи ПИК.
Зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов, вицепремиерката Кунева, Валери Симеонов и няколко видни депутати обсъждат оживено с какво послание да излязат по темата за съдебната власт.
Много е вероятно групите да се обединят около скандалното искане на бившата еврокомисарка за разпускане на Висшия съдебен съвет.
При такова стечение на обстоятелствата е много вероятно да пламне война по оста изпълнителна - съдебна власт.
Пред ПИК представляващият ВСС Димитър Узунов заяви категорично, че той и колегите му няма да се подадат на ултиматума на вицепремиерката Кунева да си подадат оставките (виж подробности в Още по темата).
Узунов коментира настояването на Кунева като директна намеса на изпълнителната в законодателната власт, което е недопустимо.
Очаквайте подробности!
