BG EN

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Европейската прокуратура влезе в "Булгартрансгаз" заради договора с Боташ (СНИМКИ)

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Акценти

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Европейската прокуратура влезе в "Булгартрансгаз" заради договора с Боташ (СНИМКИ)

203693
на 13.08.2024
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Европейската прокуратура влезе в Булгартрансгаз заради договора с Боташ (СНИМКИ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полицията е обезпечила достъпа на европрокуратурата до газовия оператор "Булгаргазтранс" тази сутрин, предаде Би Ти Ви. От Брюксел отказват коментар по повод акцията. Не е известно колко души участват в нея. 

препоръчано

Според МВР достъпът е осигурен за разследване, свързано с турската газова компания "Боташ". ЕК проверява "Боташ" от няколко седмици за това дали със сделката с България са нарушени правата на ЕС за конкуренцията. 

България сключи сделка с “Боташ” чрез "Булгаргаз" при служебното правителство на Гълъб Донев през януари 2023 година. Тя е за достъп до терминалите за регазификация на втечнен природен газ и последващия му пренос до България за периода от 1 януари 2023 г. до 31 декември 2035 г.

Българската страна се опитва да промени условията по договора, който бе разглеждан от парламентарна комисия, но засега без успех. През април парламентът реши договорът да бъде даден на прокуратурата и Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС).

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК