ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Кошмарът в Тайланд приключи - извадиха последното дете и треньора от наводнената пещера (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Последното дете и треньорът по футбол бяха извадено преди секунди от наводнената пещера в Тайланд, с което спасителната операция приключи. Така всичките 12 тайландчета оцеляха в подземната одисея, която се точи от 23 юни.
Преди това бяха спасени още три хлапета, предава агенция Ройтерс от мястото на уникалната спасителна операция.
Общо 12 деца бяха блокирани от придошлата вода на 23 юни в в комплекса Там Луанг.
Премиерът на Тайланд Прают Чан-оча обяви, че пещерата в Там Луанг е станала световноизвестна и в бъдеще режимът за влизане ще бъде поставен под засилен контрол, за да бъдат избегнати подобни инциденти.
На място пристигна екип от Холивуд, който ще прави филм за футболния отбор и 18-те дни на децата под земята.


