ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Огромна драма на Националния стадион! "Сините" ликуват, тежък удар за "червените" (ОБНОВЕНА)

190758
на 25.04.2018
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Огромна драма на Националния стадион! Сините ликуват, тежък удар за червените (ОБНОВЕНА)

Левски се класира за финал за Купата на България. "Сините" завършиха наравно 2:2 с ЦСКА в мач-реванш от полуфиналите на състезанието. Първата среща в спора между Левски и "червените"  в турнира предложи резултат 2:0 за подопечните на Роси. Така с общо 4:2 "сините" отстраняват "армейците" от надпреварата.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Ето как се разви драматичният двубой-реванш! Много голове, червен картон за Тиам, контузия на Каранга и още напрегнати моменти.

Дербито започна вихрено. Горанов центрира остро във 2-ата минута, бранител на "червените" отклони кълбото, а топката срещна дясната странична греда и не пожела да влети в мрежата. Само 4 минути по-късно Жорди Гомес с мощен изстрел реализира - 1:0 за Левски. Майстроско изпълнение на Гомес. В 16-ата минута Каранга стреля от близка дистанция, но нямаше късмет пред гола. Малко след това Паулиньо също не сполучи в завършващата фаза. Последва пропуск и на Серджиу Буш.

В 28-ата минута Тиам фаулира изключително грубо Фернандо Каранга, а реферът вдигна директен червен картон на халфа. Сълзи в очите на Фернандо, централният нападател няма как да продължи в мача, принудителна смяна при "армейците", в игра влезе Бланко.

До края на полувремето "червените" осъществиха превес във владеенето на топката, но най-чистото положение за гол се откри пред "сините". Обертан проби по дясното крило и върна към Паулиньо, който не съумя да прати кълбото във вратата.

Жеферсон допусна сериозна неточност в защита в началото на второто полувреме, а Обертан не сполучи от близка дистанция. Джеси пък се появи на зеления килим, заменяйки Пинто.

В 57-ата минута Бланко реализира за 1:1. Енрике Рафаел се отличи с техничен рейд във въпросната ситуация.

Енрике прати топката с глава в мрежата в 61-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Дискусионно положение.

Само 3 минути по-късно, Паулиньо намери с прецизен пас Буш, а Серджиу вкара за 2:1 за Левски.

Митрев в 82-ата минута допусна фрапантна грешка, а Алберг на празна врата бе точен за 2:2. До края на спора не бяха отбелязани още попадения така Левски елиминира ЦСКА за Купата.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ НА ГРАНДОВЕТЕ

ЛЕВСКИ: Митрев - Горанов, Ейолфсон, Яблонски, Прохазка - Тиам, Гомес, Нашименто - Паулиньо, Обертан, Буш

ЦСКА: Черниаускас - Жеферсон, Бодуров, Барт, Атанасов - Пинто, Лое - Рафаел, Тиаго, Манолев - Каранга

СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: "Васил Левски"

Тъжна вест шокира "армейците" само часове преди срещата. От официалния сайт на ЦСКА съобщиха, че майката на Фернандо Каранга е починала. Въпреки огромната загуба,  Фернандо намери сили и излезе на терена.

За финала на състезанието вече се класира Славия. Ситуацията обаче става изключително напрегната, тъй като от Ботев Пловдив официално искат преиграване на мача-реванш между двата отбора от полуфиналите.