ИЗВЪНРЕДНО: В Шампионска лига - огромна драма на "Йохан Кройф Арена", а на "Уембли" - "шпорите" ликуват (ОБНОВЕНА)

66450
на 13.02.2019
ИЗВЪНРЕДНО: В Шампионска лига - огромна драма на Йохан Кройф Арена, а на Уембли - шпорите ликуват (ОБНОВЕНА)

Тази вечер се изиграха два изключително интересни 1/8-финални мача в Шампионска лига. На "Йохан Кройф Арена" Аякс прие Реал Мадрид. На "Уембли" пък Тотнъм бе домакин на Борусия Дортмунд.

Двубоят в Холандия завърши при резултат 1:2 и предложи редица драматични моменти.

В Англия пък "шпорите" се поздравиха с успех с 3:0.

Така Реал и Тотнъм са по-близо до 1/4-финалите на ШЛ. Ето как се развиха тазвечершните сблъсъци.

Много силна игра на домакините в Амстердам през първото полувреме. Попадение на Аякс бе отменено след разглеждане на ситуацията със системата ВАР.  Положението все пак остана спорно, малко преди това пък опасна атака на амстердамци бе спряна след грешно решение на един от страничните рефери. По-рано пък останаха съмнение, че можеше да бъде отсъдена дузпа за холандците. Домакините също така нацелиха греда в началото на спора и се отчетоха с фрапантен пропуск до почивката при бърза акция в половината на Реал.

"Кралете" са 13-кратни европейски клубни първенци, включително шампиони в надпреварата за предходните 3 сезона. Но 4-кратните носители на трофея в турнира - от Аякс, поставят под сериозно напрежение звездната селекция на Реал Мадрид.

Реал нанесе своя много сериозен удар в 60-ата минута, когато Винисиус осъществи добър пробив по левия фланг, навлезе в близост до вратата и намери с прецизна асистенция  Карим Бензема. Централният нападател не сгреши - 0:1.

След скоростна атака в 75-ата минута Зиех реализира за - 1:1.

Асенсио пък вкара важно попадение за гостите в 87-ата минута, асистенция на Карвахал - 1:2 и победа за Реал.

Резултат 3:0 в Лондон. Гол на Сон в 47-ата минута, попадение на Вертонген в 83-ата минута и гол на Йоренте в 86-ата минута. Така, макар без контузените асове в атака Кейн и Али, "шпорите" се поздравиха с категоричен успех.

Стартовите състави на Аякс и Реал Мадрид:

АЯКС: Онана, Мазрауи, Де Лихт, Блинд, Таляфико, Де Йонг, Беек, Шьоне, Зиех, Тадич, Нерес

РЕАЛ: Куртоа, Карвахал, Начо, Рамос, Регилон, Модрич, Кроос, Каземиро, Бейл, Винисиус, Бензема

Титулярите на Тотнъм и Борусия Дортмунд:

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Санчес, Вертонген, Фойт, Уинкс, Ериксен, Сисоко, Моура, Сон

БОРУСИЯ: Бюрки, Диало, Топрак, Загаду, Хакими, Дилейни, Витсел, Дахуд, Пулишич, Санчо, Гьотце

Реваншите, съответно в Испания и Германия, ще се проведат в началото на март.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика (ВИДЕО) ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика (ВИДЕО)