ИЗВЪНРЕДНО: Важна победа за "сините" (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

72335
на 07.04.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Важна победа за сините (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Левски победи с 1:0 като гост Черно море в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в срещата отбеляза Костов в 16-ата минута. Столичани доиграха двубоя с човек по-малко поради червен картон на Нганиони.

"Сините" са трети във временното класиране на шампионата като изостават с 6 пункта от водача в таблицата Лудогорец и 3 точки спрямо ЦСКА. "Моряците" пък са шести в подреждането, но на близко разстояние от Берое и Ботев Пловдив.

В следващия кръг Левски ще е домакин на Лудогорец, а Черно море ще гостува на "канарчетата". Така "сините" получават шанс да намалят пасива си от "орлите" до само 3 пункта в разгара на плейофната фаза на първенството и интригата в шампионата да се завърже още повече.

Станислав Костов в 16-ата минута проби по лявото крило, финтира бранител на домакините и шутира остро. Топката пък се удари в дясната странична греда и влетя в мрежата - 1:0 за столичани на "Тича".

Други чисти голови положения през първото полувреме не бяха създадени. И през втората част двата тима трудно стигаха до удобни ситуации за отбелязване на попадение. В 83-ата минута Нганиони получи втори жълт, респективно - червен картон. Гостите обаче съумяха да запазят преднината си, макар и в намален състав, и се поздравиха с ценни 3 точки при традиционно една от най-тежките визити в родния футбол - на "Тича".

Треньорите Илиан Илиев (на "моряците") и Георги Дерменджиев (на "сините") избраха следните стартови състави за мача във Варна: