ИЗВЪНРЕДНО: Велика победа за Гришо - златен успех, в уникална драма на "Артър Аш" - Димитров... (ОБНОВЕНА)

1030564
на 04.09.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Велика победа за Гришо - златен успех, в уникална драма на Артър Аш - Димитров... (ОБНОВЕНА)

Григор Димитров победи с 3:2 сета Роджър Федерер в четвъртфиналите на US Open 2019, в може би най-великия мач в историята на българския тенис досега.

Двамата спориха на Централния корт "Артър Аш" - митична арена.

3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 в отделните части.

До момента легендарният Федерер водеше със 7:0 победи в прякото съперничество. Гришо обаче се поздрави с успех срещу Роджър и то какъв. 38-годишният швейцарец беше считан за фаворит и в днешния двубой, но радостта е за Григор.  28-годишният Димитров се наслаждава на най-доброто си представяне в състезанието от Шлема в Ню Йорк при мъжете. Григор ще играе на полуфиналите с Данийл Медведев (Русия).

Към момента Федерер е носител на 20 титли от Големия шлем.

Роджър поведе с 3:0 гейма (1 пробив) до първата почивка в срещата. Последва серия от геймове в полза на подаващите и 6:3 за Федерер в първия сет.

2:1 гейма за Гришо до първата пауза във втората част, без брейкове в началото на въпросния сет като Роджър отрази точка за пробив. Поредица от геймове за сервиращите - 2:2, 3:2 за Димитров.

В този момент Григор направи брейк за 4:2. Подаване за Гришо и 5:2.

Сервис-гейм за Федерер - 3:5. Пробив за Роджър - 4:5.

Брейк за Григор и Димитров затвори частта с 6:4!

Гришо поведе с 2:1 гейма до първата почивка в третия сет. Оформи се серия от геймове за подаващите в частта - 2:2. Григор парира 3 поредни възможности за пробив и взе сервис-гейма си за 3:2. Подаване за Федерер - 3:3.

Швейцарецът осъществи брейк за 4:3 гейма. Роджър отрази 2 поредни възможности за пробив и поведе с 5:3. Брейк за Федерер и Роджър затвори сета с 6:3.

Ранен пробив за Гришо в четвъртата част - 1:0 гейма. Подаване за Григор и 2:0 гейма. Федерер взе сервис-гейма си за 1:2. Гейм за Димитров - 3:1. Подаване за Роджър - 2:3 гейма. Гришо парира точка за брейк и поведе с 4:2.

Последва маратонски сервис-гейм на Федерер, в който швейцарецът отрази 7 възможности за пробив и намали пасива си в четвъртия сет до 3:4.

Подаване за Григор - 5:3. Сервис-гейм за Роджър - 4:5.

Димитров парира 5 точки за брейк, удържа подаването си и взе частта с 6:4! 2:2 сета.

Роджър Федерер поиска медицински таймаут преди решаващата част. Това доведе до известна пауза.

Петият сет стартира с пробив за Григор. Сервис-гейм за Гришо и 2:0. Брейк за Димитров - 3:0. Подаване за Григор - 4:0. Гришо удържа преднината - 6:2. Велика победа на Димитров.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!!!

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП питаха Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)