ИЗВЪНРЕДНО: Велика победа за Цвети Пиронкова!

Тенис

120872
на 07.09.2020

Цветана Пиронкова победи драматично с 2:1 сета французойката Ализе Корне в 1/8-финален мач на US Open 2020.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

6:4, 6:7 (5), 6:3 в отделните части. Корне отрази мачбол във втория сет, но Пиронкова не се предаде и стигна до един от най-забележителните успехи в кариерата си.

Цвети ще играе на 1/4-финалите срещу легендарната тенисистка Серина Уилямс (САЩ). Пиронкова се завърна на корта по феноменален начин, след като няколко години не участва в турнири. Цвети достига за първи път до Топ 8 на Откритото първенство на САЩ.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА:

Корне поведе с 2:0 гейма, Пиронкова пък записа пробив за 1:2 гейма. Цвети изравни за 2:2. А Ализе взе много трудно подаването си, повеждайки с 3:2. Пиронкова изравни 3:3, а Корне взе сервис-гейма си за 4:3. Цвети съумя да запише 3 поредни гейма, печелейки първия сет с 6:4.

Пиронкова поведе с 2:0 гейма във втората част. Корне обаче отрази няколко възможности за брейк и осъществи серия от 4 поредни гейма. Цвети проби за 3:4, а след това взе подаването си за 4:4 гейма. Последва маратонски гейм, който продължи над 10 минути, а Пиронкова проби за 5:4. Ализе Корне отрази мачбол и осъществи брейк за 5:5. Цвети обаче направи нов пробив, повеждайки с 6:5. Корне отговори с брейк за 6:6. В тайбрека Ализе записа драматично 7:5 точки.

Корне направи пробив за 2:1 гейма в решаващата трета част. Цвети върна светкавично брейка за 2:2. Пиронкова взе подаването си за 3:2 гейма. Ализе отрази точка за пробив и изравни 3:3. Сервис-гейм за Цветана - 4:3. Цвети проби за 5:3. Подаване за Пиронкова 6:3. Страхотна победа за Цвети Пиронкова!

Пиронкова се представи невероятно в турнира до момента, като не загубен сет в първите си три мача. Цвети съумя да победи дори бившата лидерка в ранглистата Гарбине Мугуруса (Испания). А сега записа нов прекрасен успех.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)