ИЗВЪНРЕДНО! Възхитителна победа! Гришо полетя! Фортуна целуна Димитров, а нашият... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

97864
на 01.11.2017

Гришо Димитров победи Ришар Гаске в среща от втория кръг на Мастърса в Париж. 2:0 сета за Григор на Централния корт. 6:4, 6:4 в отделните части. Александър Зверев отпадна от надпреварата на ранен етап, а пред Димитров се отваря уникална възможност. При титла в турнира българинът ще влезе в Топ 3 на моментното класиране за сезона!

Досега през кампанията само Роджър Федерер, Рафаел Надал, Саша Зверев и Гришо могат да се похвалят с краен триумф в Мастърс 1000. Маестрото от Базел спечели 3 от въпросните мега-състезания, Рафа и Саша по две, а Димитров ликува в Синсинати.

Сега Федерер отказа участие на турнира във френската столица, а Зверев отпадна още след първия си мач в Париж. Мъри, Джокович, Вавринка, Нишикори, Раонич и прочие пропускат състезанието поради травми, а шансът пред Григор Димитров е огромен.

Потокът на българина обаче е много труден - възможна поредица от двубои с Гаске, Иснър, Дел Потро и Надал за достигане до финал. Но само каква възможност се отваря - българин в Топ 3 на Тура? Каквото и да се случи до края на сезона - Гришо, прави възхитителна кампания, но защо да не я гарнира с историческо влизане сред тримата най-високо поставени тенисисти.

Ришар Гаске стигна до втори кръг след успех над сънародника си Беноа Пер. Ришар не е от най-удобните съперници на Димитров и в общия баланс Гаске води с 5-3 победи.

В следващия етап Григор Димитров ще играе с Джон Иснър, който по-рано през деня отстрани от състезанието -  Диего Шварцман. Гришо е въвлечен в битка за класиране в Топ 3 на Тура за сезона. Успехът срещу Гаске е престижен. Ришар е класен опонент, намиращ се в много силна форма. Припомняме, че само преди дни французинът победи австриеца Доминик Тийм (четвърти в подреждането за годината към момента) на турнир във Виена. Григор също е в отлична кондиция, настъпват ключови моменти от кампанията.

Сервис-гейм на 15 за Гришо в началото на сблъсъка. Бърз гейм и за Ришар Гаске - 1:1. Подаване на нула за Григор и 2:1 гейма за нашия до първата почивка. Сервис-гейм на 15 за Гаске и 2:2. Още едно бързо подаване - 3:2, последвано от нови четири експресни гейма за сервиращите и резултат -  5:4.

Гаске подава за оставане в сета. Ювелирно отиграване на Гришо за старт на гейма и прекрасна поредица от точки за Димитров. Пробив на 30!

6:4 и 1:0 сета за Григор!

На старта на втората част - 3 експресни гейма за сервиращите, резултат 2:1 в полза на Гришо. Гейм на 15 за Ришар - 2:2. Сервис-гейм на 15 и за Димитров - 3:2.

Зададе се маратонски гейм. Гаске отрази поредица от възможности за брейк и след над 10 минути игра - спечели подаването си - 3:3.

Въпреки пропуснатите шансове за брейк, Гришо не допусна спад в тонуса си на игра. Гейм на 15 за Димитров и 4:3.

Подаване на 30 за французина и 4:4.

Чуха се възгласи: "Ришар, Ришар", публиката във френската столица помага на своя любимец.

Гейм и за Григор на 30. Димитров поведе с 5:4.

Гаске сервира за оставане в мача - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40, 30:40, точка за Гришо!

Гейм, сет и мач!

Страхотна победа на Григор Димитров! 2:0 сета в спор с един от най-класните френски тенисисти - Ришар Гаске. При това в Париж и при все, че Ришар е традиционно неудобен опонент за Гришо.

Димитров е под пара и има всички шансове да атакува титлата в турнира и Топ 3 на Тура!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден