ИЗВЪНРЕДНО: Голови фиести на "Камп Ноу" и "Алианц Арена", Барса и Пуул напред в ШЛ (АНГЛИЙСКИ БУМ В ТОП 8)

65335
на 13.03.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Голови фиести на Камп Ноу и Алианц Арена, Барса и Пуул напред в ШЛ (АНГЛИЙСКИ БУМ В ТОП 8)

Проведоха се последните 1/8-финални срещи реванши от Шампионска лига този сезон.

Ливърпул победи с 3:1 Байерн Мюнхен като гост, а Барселона като домакин разгроми с 5:1 Лион. Първите двубои, съответно в Англия и Франция завършиха при нулеви равенства. Така Пуул и Барса продължават напред.

За 1/4-финалите на турнира по-рано се класираха Порто, Манчестър Юнайтед, Тотнъм, Аякс, Манчестър Сити и Ювентус. Любопитно е, че 4 английски тима са в Топ 8 на състезанието този кампания.

Садио Мане в 26-ата минута реализира за гостите в Германия, сериозна грешка на Нойер в ситуацията и попадение за мърсисайдци. Гнабри в 39-ата минута навлезе в наказателното поле, центрира остро към Левандовски, а Матип опита да изчисти кълбото, но вместо това го прати в мрежата, автогол на защитника и 1:1. Ван Дайк пък се извиси в наказателното поле в 69-ата минута и засече центриране от корнер, реализирайки с глава - 2:1 за Ливърпул. Мане в 84-ата минута сложи край на интригата - 3:1 за Пуул.

Гол на Лионел Меси от дузпа в 18-ата минута в Испания. Коутиньо в 31-ата минута се разписа за 2:0, асистенция на Луис Суарес. Тусар в 58-ата минута пък намали пасива на Лион - 1:2. Останаха съмнения, че преди гола на гостите е извършен фаул срещу играч на Барса, реферът обаче зачете попадението. Дузпата, от която Меси се разписа в началото на срещата също е много дискусионна. 2 изключително спорни ситуации. Лео Меси пък в 78-ата минута реализира ювелирен гол, уникален дрибъл на Меси и шут, след който резултатът стана 3:1. Пике в 81-ата минута бе точен за 4:1, асистенция на Лео Меси. Усман Дембеле в 86-ата минута покачи за крайното 5:1, също асистенция на Меси.

Ето съставите за спора в Германия:

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Зюле, Хумелс, Алаба, Тиаго, Мартинес, Хамес, Гнабри, Рибери, Левандовски

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Вайналдум, Милнър, Мане, Салах, Фирмино

Титулярите за двубоя в Испания:

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Роберто, Пике, Ленгле, Алба, Ракитич, Бускетс, Артур, Меси, Суарес, Коутиньо

ЛИОН: Лопеш, Дюбоа, Денайер, Марсело, Менди, Тусар, Ндомбеле, Марсал, Депай, Фекир, Дембеле