ИЗВЪНРЕДНО: Голяма драма на Националния стадион, "сините" и "царете"...

89898
на 05.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Голяма драма на Националния стадион, сините и царете...

Левски победи драматично с 2:0 Царско село в мач от 4-ия кръг на шампионата. Двубоят се проведе на "Васил Левски", а головете за символичните гости паднаха в последните секунди на спора и бяха дело на Робърта (появил се като резерва) и Ст. Иванов.

Главен съдия на сблъсъка бе Станимир Тренчев. "Царете" са с 1 пункт в първенството. "Сините" пък изравниха Лудогорец в таблицата, двата тима са с по 10 точки начело на класирането като столичани дори оглавят подреждането заради по-добра голова разлика.

В следващия кръг Левски ще е домакин на Берое, а Царско село гостува на Ботев (Пд).

Футболистите водени от Хубчев инкасираха тежко отпадане в квалификациите на Лига Европа от АЕК Ларнака, сега обаче Хубси и играчите в сини фланелки излизат на първата позиция в efbet Лига.

Алар се отчете с пропуск в 21-ата минута, малко преди това "царете" също създадоха опасно положение. Станислав Иванов в 32-ата минута финтира защитник на Царско село и се озова на изключително добра стрелкова позиция, Иванов шутира, но не успя да уцели очертанията на вратата. Мазурек в 45-ата минута също не сполучи - като в близост до вратата намери лошо топката и прати кълбото вмести към мрежата в посока на тъча.

Паулиньо бе близо до гола в 49-ата минута, топката обаче отново не навести вратата. Последваха по няколко опасни атаки и за двата тима.