ИЗВЪНРЕДНО: Гришо аут на "Ролан Гарос", Димитров с поражение от Циципас (ОБНОВЕНА)

122440
на 05.10.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Гришо аут на Ролан Гарос, Димитров с поражение от Циципас (ОБНОВЕНА)

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Григор Димитров инкасира поражение с 0:3 сета от Стефанос Циципас (Гърция) в 1/8-финален мач на "Ролан Гарос".

3:6, 6:7 (9), 2:6 в отделните части.

Двубоят се проведе на Централния корт "Филип Шатрие", при спуснат покрив. Григор пропусна добри възможности в първия и втория сет като се стигна до чиста победа за Стефанос.

Ето как се разви срещата:

Циципас поведе с 3:0 гейма до първата почивка в мача (1 пробив). Григор отрази 2 точки за брейк - 1:3. Заформи се серия от геймове за подаващите като резултатът стана 5:3 за Стефанос. Циципас съумя да отрази 3 точки за пробив и затвори първия сет с 6:3 гейма.

Стефанос поиска медицински таймаут след частта.

Димитров поведе с 2:1 гейма до първата почивка във втория сет (без пробиви). Подаване за Циципас - 2:2 гейма. Гришо парира 3 възможности за брейк и поведе с 3:2 гейма. Оформи се поредица от геймове за сервиращите - 3:3, 4:3 за Димитров, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5 за Григор, много трудно подаване за Циципас - 6:6.

Така се стигна до тайбрек. Гришо отстъпи по изключително драматичен начин в дългия гейм с 9:11 точки. Стефанос отрази два сетбола и поведе с 2:0 части.

Циципас се откъсна с 3:0 гейма до първата почивка в третия сет (1 пробив). Стефанос затвори срещата с брейк за 6:2 гейма.

Стефанос Циципас е 6-и в ранглистата на АТП. Григор достигна за първи път до осминафиналите на изключително престижното състезание в Париж.

Циципас ще играе с Андрей Рубльов (Русия) в 1/4-финалите на Откритото първенство на Франция.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)