ИЗВЪНРЕДНО: Гришо лети в Маями - експресна победа за Димитров срещу корав съперник (ОБНОВЕНА)

41068
на 23.03.2019

Григор Димитров се завърна ударно на корта след почти два месеца отсъствие. Първата ни ракета победи в дебютния си мач на тазгодишния Маями Оупън Фелисиано Лопес с 6:1, 6:3. Срещата продължи само 1 час.

Двубоят започна с лесно спечелен сервис-гейм от страна на Димитров, а веднага след това българинът имаше три поредни брейкпойнта при 0:40 в откриващото подаване на испанеца. Левичарят първоначално се измъкна, изравнявайки за 40:40, после заличи още една точка за пробив, но в крайна сметка Димитров се възползва от петия си шанс - 2:0.

Григор поведе с 3:0, след което Лопес спечели първия си гейм в мача, но хасковлията сервираше стабилно и не след дълго резултатът стана 4:1. В шестия гейм Лопес загуби първите три точки на свой сервис, испанецът съкрати изоставането си на 30:40, но после допусна лека грешка от форхенд и вторият пробив бе факт - 5:1. С гейм на 30 Григор сложи край на гейма, а с това и на първата част.

В третия гейм на втория сет Димитров имаше точка за пробив, но не успя да я реализира и Лопес спаси подаването си. В петия гейм Григор пак си извоюва точка за пробив - при 30:40, но този път испанецът не съумя да се измъкне и брейкът бе осъществен. С лекота Димитров затвърди пробива за аванс от 4:2, а Лопес след това намали без особени трудности изоставането си на 3:4. Последва безпроблемен гейм на Димитров, а след това и нов пробив, с който най-добрата ни ракета затвори мача с 6:1, 6:3 след само един час игра.

След тази победа най-добрата ни ракета в следващия кръг ще срещне австралиеца Джордан Томпсън. Томпсън елиминира по-рано днес с 6:2, 6:3 №10 в схемата Карен Хачанов (Русия). Хасковлията до момента не е играл срещу 24-годишния австралиец, който е №77 в световната ранглиста.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден