ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с велика победа! 3-ият в света е разгромен - Димитров изнесе лекция на... Доминатора

АВТОРСКИ НОВИНИ

106945
на 14.02.2021

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Григор Димитров (България) записа уникална победа с 3:0 сета срещу Доминик Тийм (Австрия) в 1/8-финален мач от Аустралиън Оупън 2021.

6:4, 6:4, 6:0 в отделните части на срещата. Димитров разгроми... Доминатора.

Двубоят се проведе на "Род Лейвър Арена". Прелестната Лолита Османова, приятелка на Гришо, изгледа мача от ложите.

Григор отрази точка за пробив и взе подаването си за 1:1 гейма. Доминик пък парира 2 възможности за брейк и поведе с 2:1 гейма до първата почивка в двубоя. Тийм проби за 3:1 гейма. Димитров осъществи брейк за 2:3 гейма. Гришо отрази точка за пробив и взе сервис-гейма си за 3:3. Димитров проби за 4:3 гейма. Григор затвори първата част на срещата с подаване за 6:4 гейма. 1:0 сета за Гришо!

Доминик Тийм парира 3 възможности за брейк и взе подаването си на старта на втория сет. Тийм отрази още 2 точки за пробив и записа 2:1 гейма до първата почивка във втората част на звездния мач. Доминик проби за 3:1 гейма. Григор върна брейка за 2:3 гейма. Димитров парира 2 възможности за пробив и записа подаването си за 3:3 гейма. Гришо осъществи брейк за 5:4 гейма. Григор затвори втория сет с подаване за 6:4!

Димитров поведе с 3:0 гейма (2 пробива) до първата почивка в третата част на спора. Нови 2 гейма за Гришо - 5:0. Подаване за Григор - 6:0 гейма! Впечатляваща победа на Гришо с 3:0 сета срещу Тийм.

Димитров ще играе на 1/4-финалите с Аслан Карацев (Русия). Карацев е 114-и в настоящата ранглиста на АТП и прави фурор досега на състезанието в Мелбърн. Григор Димитров води вече с 4-2 победи на Доминик Тийм в преките мачове.

Впечатляващият ас Тийм е номер 3 в актуалната ранглиста на АТП. Доминик е шампион от Ю Ес Оупън 2020. Гришо достигна до 1/4-финалите на настоящия турнир от Шлема в Австралия без да загуби сет.