ИЗВЪНРЕДНО! Гришо с велика победа! Тотална драма в Синсинати - Димитров на финал (ОБНОВЕНА)

77174
на 19.08.2017

Григор Димитров записа една от най-важните победи в кариерата си. Гришо се класира за финал на Мастърс 1000 турнир. Успех с 2:0 сета за Димитров срещу Джон Иснър в 1/2-финал в Синсинати.

7:6 (4), 7:6 (10), сблъсък без нито един пробив и френетична битка във втория тайбрек.

В другия полуфинал ще играят Ник Кирьос и Давид Ферер.

Димитров получава страхотна възможност за титла от много високо ниво.

Балансът между Гришо и Джон вече е 1:1 победи. През миналата година Димитров стигна до полуфинал в Синсинати, а сега съумя да се класира за мача за трофея.

В турнира Димитров надви още Фелисиано Лопес, Хуан Мартин дел Потро и Юичи Сугита без да загуби нито сет.

Българин щурмува краен успех от Мастърс 1000 сериите, велик момент за родния спорт. Първи финал за родния тенисист на това ниво в спорта.

Мачът очаквано започна с доминация на сервиращите. Бързи 3 сервис-гейма. Григор подава при 1:2. Играта на Иснър се гради изключително на началния удар, съответно на ретур класата на Джон не е чак толкова голяма.

2:2, 2:3. Зададе се сложен сервис-гейм за Гришо, стигна се до 15:40. В този момент Димитров обаче записа 4 поредни точки 3:3. Изключително ключово - нашият тенисист не допусна пробив. Всеки инкасиран брейк срещу Биг Джон щеше да означава огромни затруднения за Григор.

Поредицата от геймове за подаващите продължи. 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6 без възможности за пробив.

Сетът се приближи към тайбрек, ключови минути. 6:6 и дълъг гейм.

Гришо посреща - 0:1 точки.

Безупречен Григор на сервис - 1:1, 2:1.

Ас на Иснър - 2:2, страхотен минаващ удар на Димитров при втори сервис на Джон, мини-брейк - 3:2.

Ретур на Биг Джон в аут - 4:2, след което великолепен сервис - 5:2.

Топка на Гришо в мрежата - 5:3, мощен начален удар на Иснър - 5:4.

Димитров на сервира. Прекрасен сервис - 6:4 без игра, 7:4.

Григор поведе с 1:0 сета, Димитров бе само на сет от първо свое участие във финал на Мастърс 1000 турнир.