ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с добър старт в Мелбърн, пред погледа на Агаси - Димитров... (ОБНОВЕНА)

73467
на 14.01.2019

Гришо Димитров стартира участието си на Откритото първенство на Австралия с победа с 3:1 сета срещу Янко Типсаревич (Сърбия). Мачът се проведе на "1573 Арена" в Мелбърн. Легендарният шампион Андре Агаси е в щаба на Григор и наблюдава случващото се на корта от трибуните. Любопитно е, че Агаси е 4-кратен първенец на "Аустрелиън Оупън". Гришо загуби откриващия сет в спора от първия кръг на надпреварата, но след това осъществи безапелационен обрат. 4:6, 6:3, 6:1, 6:4 в отделните части.

В първия сет Димитров не материализира няколко възможности за брейк, така се стигна до резултат 4:4, при който Типсаревич проби за 5:4. Сервис-гейм на 30 за Янко и 6:4 в негова полза.

Втората част започна отлично - 3:0 гейма за Григор (1 пробив). Последваха 2 много оспорвани гейма, в които не се стигна до брейк и авансът на Димитров стана - 4:1. До края на сета преднината на Григор се запази и родният тенисист взе частта след 6:3.

Пробив на нула за Гришо в началото на третия сет. Подаване за Димитров и 2:0 гейма. Още един брейк за Григор - 3:0. В този момент на корта се появи физиотерапевт, поради кондиционни проблеми на Янко Типсаревич. След кратко прекъсване играта бе подновена, подаване на 30 и 4:0 за Димитров. Гришо не допусна колебания в частта и я затвори след пробив за 6:1.

Без брейкове до първата почивка в сет номер 4, резултат 2:1 гейма за Григор. Заформи се серия от геймове в полза на подаващите - 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. В този момент Гришо проби на 30 и спечели срещата.