ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с драматичен обрат, Димитров в Топ 8 на Мастърса в Рим... (ОБНОВЕНА)

Тенис

103967
на 18.09.2020

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Григор Димитров победи много драматично в осминафинален двубой Яник Синер. Мачът бе от Мастърса в Рим, Италия. 2:1 сета за Гришо. 4:6, 6:4, 6:4 в отделните части. Димитров изоставаше с 0:1 сета и ранен пробив във втората част, но стигна до успех след трилър на корта.

19-годишният италианец Синер надигра Стефанос Циципас в предходната фаза на състезанието, докато Гришо победи категорично Йошихито Нишиока, като му даде само гейм.

Григор ще спори с Юго Умбер или Денис Шаповалов в следващия етап на престижната надпревара.

Ето как се разви днешната среща:

Мачът започна с пробив за Яник. Синер отрази няколко възможности за брейк след това. Гришо също парира точки за пробив в средата на първия сет. Като в крайна сметка Яник запази ранния си брейк аванс и взе първата част с 6:4 гейма.

Опонентът на Григор проби и в самото начало на втората част. Гришо обаче върна брейка светкавично - 1:1 гейма. Димитров парира 2 възможности за пробив и поведе с 3:2 гейма във втория сет. Заформи се серия от геймове за подаващите - 3:3, 4:3 за Григор, 4:4, 5:4. В този момент българинът осъществи брейк за 6:4. 1:1 сета.

Димитров взе подаването си за 1:0 гейма в началото на решаващата трета част. Синер отрази точка за пробив и изравни - 1:1. Подаване за Гришо - 2:1 гейма. Димитров записа брейк за 3:1. Сервис-гейм за Григор и 4:1. Гришо стигна до преднина 5:2. Синер обаче записа 2 поредни гейма - 4:5. Последва драматичен гейм, Яник парира 4 мачбола, а при петата възможност да затвори срещата - Гришо показа френетична игра в защита и проби за 6:4. Димитров е на 1/4-финал в Рим.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО) Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО)