ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с прекрасна победа в Монте Карло (ОБНОВЕНА)

111266
на 14.04.2019

Гришо Димитров откри кампанията си на клей този сезон с хубава победа. В мач от първия кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло Димитров надви с 2:0 сета силния опонент Матео Беретини. 7:5, 6:4 за родната тенис звезда в отделните части.

Двубоят започна с изключително сериозно закъснение спрямо предварителните очаквания. Поради значително прекъсване заради дъжд в драматичен предходен сблъсък на корта.

Началният гейм бе много оспорван и продължи над 7 минути, а Беретини стигна до брейк. След което взе подаването си, повеждайки с 2:0 гейма. Гришо пък записа с известни трудности следващия си сервис-гейм, намалявайки пасива си на 1:2 гейма до първата почивка. Последваха много силни моменти за Григор - пробив - 2:2. Подаване за българския ас и 3:2. Зададоха се някои изключително равностойни геймове, в които обаче сервиращите не допуснаха да се стигне до брейк. При 4:5 Матео отрази сетбол. След това Беретини изоставаше с 0:40 точки при 5:6 гейма и съумя да отрази 3 поредни сетбола, Гришо обаче отново натисна турбото и проби - 7:5 за Димитров в сет номер 1.

Втората част започна с по 1 пробив за тенисистите. След това Гришо взе подаването си за 2:1. Последва много оспорван гейм, в който опонентът на Григор отрази редица възможности за брейк и се стигна до 2:2 гейма. Зададе се серия от геймове за сервиращите. А Димитров проби при 5:4, затваряйки мача след 6:4 във втория сет.

Двамата досега не бяха играли помежду си. 22-годишният италианец е под номер 54 в тенис-ранглистата. Григор ще излезе в следващата фаза срещу Денис Шаповалов или Ян-Ленард Щруф. Много вероятен е сблъсък между Димитров и Рафаел Надал в третия кръг на състезанието.