ИЗВЪНРЕДНО: Джокович с уникален обрат срещу Надал на "Ролан Гарос"

41438
на 12.06.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Джокович с уникален обрат срещу Надал на Ролан Гарос

Новак Джокович (Сърбия) направи обрат от 0:1 до 3:1 сета срещу Рафаел Надал (Испания) в титаничен 1/2-финален мач на "Ролан Гарос" 2021.

Надал поведе с 5:0 гейма в първия сет, Джокович отговори с 3 поредни гейма, но Рафа затвори частта с подаване за 6:3. Ноле пък взе втория сет с 6:3. Първите две части на двубоя продължиха общо над 1 час и 50 минути, въпреки че предложиха само по 9 гейма. Титанична битка на корта. Джокович поведе с 5:3 гейма в третата част, след това Ноле загуби 3 поредни гейма. Новак отрази сетбол и взе подаването си за 6:6 гейма. В последвалия тайбрек Джокович записа 7:4 точки и поведе с 2:1 сета след над 3 часа и 30 минути игра. Уникален мач. Ноле взе четвъртата част с 6:2 гейма и ликува в невероятния тенис двубой.

Джокович води вече с 30-28 победи в прякото съперничество. Рафа е 13-кратен шампион на Откритото първенство на Франция и не случайно Надал е наричан - Краля на клея. Тази вечер обаче Ноле ликува срещу Рафа.

Ноле Джокович е лидер в настоящата ранглиста на АТП. Рафа Надал и Роджър Федерер (Швейцария) пък оглавяват подреждането за най-много спечелени титли на сингъл в Шлема при мъжете - с по 20 трофея, Джокович е с 18.

В другия полуфинал при мъжете на "Ролан Гарос" 2021 Стефанос Циципас (Гърция) победи драматично с 3:2 сета Александър Зверев (Германия).

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)