ИЗВЪНРЕДНО! Драма в Киев - огромен триумф за "кралете"! Реал с колосален рекорд - Гарет Бейл превъртя играта, а стражът Кариус... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

146756
на 26.05.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Драма в Киев - огромен триумф за кралете! Реал с колосален рекорд - Гарет Бейл превъртя играта, а стражът Кариус... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Огромен триумф за "кралете" в Шампионска лига. Два от най-великите отбори въобще в историята на всички спортове - Реал и Ливърпул се изправиха един срещу друг в битка за Трона в ШЛ. Страхотна атмосфера, отлична организация от домакините на събитието в Киев. А Реал Мадрид записа поредната златна страница в клубната си история. 3:1 за "белия балет" във финала срещу "червените".

Гарет Бейл е герой за мадридчани. Вратарят на мърсисайдци Кариус пък допусна фрапантни грешки. Всички голове паднаха през второто полувреме. Влезлият като резерва Бейл се отчете с 2 попадения, единият от головете на Гарет е виртуозен. Бензема също се разписа. Две фрапантни неточности на Кариус в спора. Мане реализира за Пуул. Мачът предложи драматични моменти, а лидерът на Ливърпул Салах напусна терена през първото полувреме заради контузия.

Високо темпо още от първата минута. В 15-ата минута Роналдо напредна по дясното крило и стреля силно, а топката профуча на сантиметри над вратата. Преди това играчите на Пуул организираха няколко опасни атаки, но Навас се намеси вещо в ситуациите. В 18-ата минута Ван Дайк не сполучи от близка дистанция след остро центриране.

Фирмино и Александър-Арнолд шутираха последователно в 23-ата минута от добри позиции, късмет за Реал, "белите" не инкасираха гол при голяма опасност за Навас.

Малко по-късно Серхио Рамос влезе безкомпромисно в борба за топка със Салах. Мо получи медицинска помощ и се върна на терена за секунди. Огромна битка, а Серхио се подвизава на предела на грубата игра срещу лидера в атаката на Ливърпул.