ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с блестящ обрат в Мелбърн... (ОБНОВЕНА)

101450
на 20.01.2020

Григор Димитров стартира участието си на Аустрелиън Оупън 2020 с блестящ обрат. Гришо победи с 3:1 сета Хуан Игнасио Лондеро. Мачът се проведе на корт "Мелбърн Арена". 4:6, 6:2, 6:0, 6:4 в отделните части.

Над Мелбърн пък се изсипа дъжд, така двубоят на Григор започна с минимално закъснение спрямо предварителните очаквания. Визираният дъжд сега е повече от добре дошъл предвид горските пожари, които предизвикаха огромни беди в Австралия.

На "Мелбърн Арена" има подвижен покрив, той бе спуснат и спорът Димитров - Лондеро се проведе без никакви проблеми.

Гришо отрази 2 възможности за пробив и поведе с 1:0 гейма. Заформи се серия от геймове за подаващите и временният резултат стана - 4:4. В този момент Хуан Игнасио осъществи брейк, повеждайки с 5:4, а след това взе сервис-гейма си, затваряйки първата част с 6:4.

2:1 гейма за Григор до първата почивка в сет номер 2 - и двамата тенисисти отразиха по точка за пробив в този отрязък от мача. Лондеро парира нова възможност за брейк и изравни - 2:2. Сервис-гейм за Димитров - 3:2. Гришо направи пробив за 4:2. Бърз сервис-гейм и 5:2 за Григор. Брейк за Гришо - 6:2.

3:0 гейма за Димитров до първата почивка в третата част (1 пробив). Още 2 поредни гейма за Гришо - 5:0. Григор взе сета с брейк за 6:0.