ИЗВЪНРЕДНО! Драма в Ротердам! Гришо обърна Палача на Мъри - луд мач (ВИДЕО)

ВИДЕО

96981
на 15.02.2017

Гришо Димитров обърна Палача на Анди Мъри в луд мач. В среща от турнира в Ротердам Григор се наложи с 2:1 сета над Миша Зверев. 6:7 (4), 6:2, 6:4 в отделните части.

Зверев победи Анди Мъри на Откритото първенство на Австралия и е труден съперник на корта. Гришо триумфира с титлите в Бризбейн и София и достигна полуфинал в Мелбърн. А успехът на Димитров в мача с Миша е поредно доказателство за отличната форма на българския тенисист.

Досега Гришо и Миша не бяха играли помежду си. В следващата фаза на състезанието Григор ще спори с Истомин. На четвъртфиналите Димитров може да се срещне с добрия си познат Гофен. Александър Зверев и Тийм са другите фаворити в потока на Григор. В горната част на схемата личат имената на Чилич, Цонга и Бердих.

Двубоят започна с пет гейма, в които подаващите тенисисти имаха предимство на корта. Така при резултат 3:2 се стигна до маратонски гейм. Гришо получи три възможности за пробив, но не осъществи брейк. След това последваха 2 бързи гейма. 4:4. Мачът не се очерта лесен за Гришо.

5:4, 5:5. 0:30 при сервис на Димитров. 15:30, 30:30, 40:30, гейм за Григор. 6:5 - родният тенисист се измъква от трудна ситуация. Зверев също удържа подаването си 6:6. Победителят в сета бе определен след тайбрек.

В дългия гейм Миша поведе с 4:1, затвърждаване на преднината на Зверев 5:1. Гришо върна един от мини пробивите 5:2. Димитров на сервис 5:3, 5:4. Миша подава с шансове да затвори сета. 6:4, сетбол, 7:4 и опонентът на Гришо повежда с 1:0 части.

Вторият сет започна с два бързи гейма в полза на подаващите. След това Григор стигна до точка за пробив при сервис на Зверев. Миша обаче отново не позволи да се стигне до брейк. 2:1 - съперникът на Гришо печелеше най-важните точки в мача. 2:2 Димитров стабилен на сервис.

0:15, 0:30, 0:40, пробив на нула! Обрат!

Григор поведе с 3:2 във втория сет. Брейк в полза на Гришо.

0:15, 15:15, 30:15, 40:15, гейм за Григор! Затвърждаване на преднината. Последва маратонски гейм при подаване на Зверев. Втори пробив за Димитров - 5:2.

Гришо включи турбото! Гейм на нула 6:2! 1:1 сета!

Бързи три гейма в полза на сервиращите на старта на третия сет! След това маратонско подаване на Димитров, Григор отрази точка за пробив и резултатът стана 2:2. Много важен момент в срещата. Последва срив в играта на Миша, брейк на нула и 3:2 за Гришо.

Драмата на корта стана пълна, маратонски гейм и Зверев връща пробива 3:3. Брейк за Гришо 4:3 сета. 3 поредни пробива в двубоя. Луд мач. Димитров вече е близо до победата.

Григор затвърждава преднината си 5:3. 5:4. Гришо сервира за победа! Гейм, сет и мач!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден