ИЗВЪНРЕДНО: Драма във Варна - Левски и Черно море спретнаха голямо футболно зрелище

19428
на 22.02.2020

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Мачовете между Черно море и Левски никога не са скучни, особено когато се играят на "Тича". Така беше и в двубоя от 22-ия кръг на efbet Лига, който завърши 2:2 след невероятен трилър. Матиас Курьор беше точен в 14-ата минута, след което Стайн Спиерингс (18) и Дени Алар (93) донесоха пълен обрат, но в последната секунда Мартин Минчев (94) матира гостите. Преди това червени картони получиха Исмаил Иса (37) и Иван Горанов (75). Гредите два пъти спасиха столичани преди почивката след удари на Курьор в 8-ата и 41-ата минути. Петър Хубчев имаше страшно много проблеми, след като Живко Миланов, Станислав Иванов, Найджъл Робърта, Мартин Райнов, Симеон Славчев и Филипе Нашименто са контузени, а Нуно Рейш бе наказан. Николай Михайлов пък отново бе извън групата.

Специалистът обаче може да съжалява, след като тимът му вкара в 93-ата минута и не успя да задържи преднината си дори и минута. Така столичани записаха второ поредно равенство за 2020 година, като вече има актив от 45 точки и продължават да нямат победа в елита от 8 декември, а в последните си пет двубоя от шампионата имат четири равенства.

"Моряците" пък продължиха серията си от положителни резултати в първенството, като нямат поражение от 9 ноември срещу Етър. "Зелено-белите" имат 33 точки и заемат петата позиция в класирането.

Петър Хубчев направи шест промени от дербито с ЦСКА-София (0:0). Миланов, Рейш, Нашименто, Мазурек, Иванов и Райнов бяха заменени от дебютиралите от първата минута Деян Лозев и Стайн Спиерингс, като от Здравко Димитров, Илия Юруков и Станислав Костов. Таранът бе титуляр за първи път от 7 месеца (АЕК 0:4), а халфът от осем месеца (Ружомберок 2:0), докаро крилото стартира за първи път от загубата на "Коматево" (0:1) през ноември.
Защитата пред Миятович беше следната: Лозев, Каргас, Ейолфсон и Горанов, Юруков и Тиам бяха опорните халфове, докато Паулиньо, Спиерингс и Димитров бяха зад Костов.

Единственият футболист, който стартира от първата минута с "червените" и днес бе на разположение е Франко Мазурек. Освен всичко друго столичани не успяха да запълнят групата от 18 човека, като имаха на пейката едва шест резерви. Сред тях бяха тримата юноши на клуба Петър Иванов, Мартин Петков и Ивайло Найденов, както Дени Алар, Насиру Мохамед и Мазурек.

Илиев заложи почти на най-доброто, като направи една промяна от успеха с 2:0 над Дунав в Русе. Пред Миодраг Митрович са Виктор Попов, Стефан Станчев, Даниел Димов и Димитрос Хантакиас, който сменя получилия травма Цветомир Панов. Васил Панайотов и Патрик Андраде бяха опорните халфове, а Родриго Енрике, Матиас Курьор и Мартин Минчев действаха зад Исмаил Иса.

Домакините се адаптираха по-добре на трудния терен, докато странната формация на "сините" изпитваше затруднения. Още в 8-ата минута Лозев изпусна Курьор, който от няколко метра удари горната греда. Бившият национал на Мартиника, който обяви през седмицата, че мечтае за нов гол срещу Левски, се разписа в 14-ата минута. Той беше точен с глава след центриране на Исмаил Иса, а гостите искаха нарушение на нападателя срещу Каргас при пробива за гола. Попадението беше трето за Курьор във вратата на Левски, а общо второ след завръщането му на "Тича" през тази зима.

В 17-ата минута Левски създаде първото си по-сериозно положение. Спиерингс бе изведен на много добра позиция, но се забави и не можа да стреля към вратата на Митрович, а защитата на варненци изби топката.

Буквално няколко секунди след това "сините" възстановиха равенството за радост на близо 2500 фенове на клуба по трибуните. Илия Юруков с хубаво подаване изведе Спиерингс, който изпревари Димов и Станчев, след което прехвърли Митрович, излязъл доста неразчетено. Курьор можеше да върне преднината на Черно море в 28-ата минута, когато Каргас и Горанов сбъркаха елементарно при центриране отляво. Играчът на домакините остана очи в очи с Миятович, който се хвърли в краката му и изби топката.

Двата тима играеха равностойно в следващите минути, докато не се стигна до 38-ата минута, когато Иса беше изгонен. Таранът получи два жълти картона в рамките на десет секунди, което нажежи страстите на терена и трибуните. Нападателят фаулира Каргас при игра за висока топката, а реферът Ивайло Стоянов отсъди фаул и му даде картон. Това вбеси бившия играч на "сините", който напсува Сватбата и съдията му показа втори жълт картон, а с това и червен картон. Капитанът Даниел Димов пощуря и също искаше обяснение от рефера, който санкционира и него с жълт картон.

Изненадващо останали с човек по-малко играчите на Илиан Илиев пропуснаха да си върнат преднината, тъй като гредата отново беше помощник на Миятович. Курьор направи 70-метров самостоятелен рейд, след като преодоля с лекота Юруков и Каргас, но останал сам срещу вратаря, нацели лявата греда. След края на първата част Илиев също получи картон, тъй като искаше бурно обяснение от рефера, докато се опитваше да успокои и Станчев, който също беше изнервен на Стоянов.

Втората част Черно море продължи да бъде по-опасният състав на терена. Първо в 52-ата минута "моряците" имаха претенции за дузпа. Васил Панайотов стреля, топката се отби в Каргас, докато домакините искаха игра с ръка на гръцкия защитник, който беше изключително несигурен в този двубой. Реферът отсъди корнер, а след неговото центриране Хантакиас със странична нощи пробва удар, който Миятович спаси.

В 58-ата минута опасен удар на Даниел Димов със задна ножица мина покрай вратата на гостите. Алар и Мазурек замениха Юруков и Димитров и левскарите започнаха да играят повече с топката.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Курьор (14)
1:1 Спиерингс (18)
1:1 Алар (90+3)
2:2 Минчев (90+4)
ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Стефан Станчев, Даниел Димов, Димитрос Хантакиас, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Родриго Енрике, Мартин Минчев, Матиас Курьор, Исмаил Иса

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Илия Юруков, Здравко Димитров, Стайн Спиерингс, Паулиньо, Станислав Костов

ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО) ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО)