ИЗВЪНРЕДНО: Грандът от "Армията" ликува в Базел, голяма победа за ЦСКА

106192
на 01.10.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Грандът от Армията ликува в Базел, голяма победа за ЦСКА

ЦСКА победи с 3:1 като гост швейцарския гранд Базел в плейофен двубой за влизане в групите на Лига Европа. Така "червените" се класираха за груповата фаза на престижния турнир тази кампания. Базел е 1/4-финалист от миналия сезон на ЛЕ. Швейцарците поведоха с 1:0 в днешния мач, но ЦСКА стигна до паметен за "армейския" клуб обрат.

Артур Кабрал реализира за Базел от дузпа в 54-ата минута. Преди това и двата тима имаха по 2-3 много опасни положения. Тиаго Родригес с прецизен изстрел пък вкара за ЦСКА в 72-ата минута. Тиаго в 88-ата минута реализира второто си попадение в срещата, този път Родригес беше точен от фаул - 2:1 за "червените".

В добавените минути на срещата Ахмед Ахмедов вкара за крайното 3:1 за ЦСКА, ювелирна асистенция на Енрике Рафаел. Голяма победа за гранда от "Армията".

ТИТУЛЯРИТЕ:

Базел: Николич – Видмер, Кьомер, Алдерете, Падула, Щокер, Буняку, Фрай, Пулулу, Кабрал, Ван Волфсвинкел

Треньор: Чириако Сфорца

ЦСКА: Бусато – Мазику, Матей, Антов, Гълъбов, Юга, Жеферсон, Санкаре, Кейта, Йомов, Соу

Треньор: Стамен Белчев

Стадион: "Санкт Якоб Парк" (Базел, Швейцария)