ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с хубава победа в Женева (ОБНОВЕНА)

67753
на 19.05.2019

Григор Димитров победи Томас Фабиано с 2:0 сета в мач от квалификациите на АТП 250 турнира в Женева. 7:5, 6:3 в отделните части. Така Гришо си осигури място за основната схема на състезанието. Димитров ще играе в следващия си двубой на надпреварата в Швейцария с някой от следните тенисисти: Федерико Делбонис, Таро Даниел, Раду Албот и Фелисиано Лопес.

Григор вече води в преките мачове срещу Фабиано с 2:0 успеха. 29-годишният италианец Томас Фабиано е под номер 100 в тенис-ранглистата към момента.

Без пробиви до първата почивка в срещата - 2:1 гейма за Григор. Фабиано обаче изравни резултата - 2:2. Последва брейк за Томас - 3:2 гейма в полза на опонента на Димитров. 4:2 за Фабиано, Гришо пък взе подаването си за 3:4.

Зададе се маратонски гейм, а Григор стигна до 7 възможности за пробив като реализира последната и изравни - 4:4.

Почти безпроблемен сервис-гейм за Димитров и 5:4. Подаване за Томас Фабиано - 5:5. Сервис-гейм за Гришо - 6:5.

В този момент Фабиано сервира за оставане в сета, стигна се до резултат 0:40, Томас обаче отрази 3 поредни сетбола, оформи се нов много драматичен гейм, а Григор съумя да материализира четвъртия си сетбол и затвори частта с брейк за 7:5.

3:0 гейма за Димитров до първата почивка във втория сет (1 пробив, при това постигнат на нула точки).

Григор запази преднината си до края на частта и затвори мача след 6:3 гейма в сет номер 2. За отбелязване е също, че при резултат 5:3 гейма, Димитров парира 2 възможности за брейк.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)