ИЗВЪНРЕДНО! Жестока битка между Берое и Левски - заралии и "сините"... (ОБНОВЕНА)

31138
на 25.09.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Жестока битка между Берое и Левски - заралии и сините... (ОБНОВЕНА)

Берое и Левски не се победиха в дерби от десетия кръг на шампионата. Мачът завърши при нулево равенство. Здрава битка на терена и не много голови положения. Заралии заемат петата позиция във временното класиране, "сините" са на четвъртото място. ЦСКА е лидер във временното класиране на шампионата, Лудогорец заема втората позиция, а Верея е на третото място. Изоставането на Левски спрямо "червените" е 7 пункта.

Домакините са водени от Александър Томаш, бивш футболист на ЦСКА. Мартин Камбуров, който е изключително резултатен срещу Левски, излезе за Берое. Габи Обертан пък попадна сред титулярите, на които Делио Роси гласува доверие. Обертан е възстановен от лека контузия. Защитниците Иван Иванов и Ейлофсон дебютираха - съответно за заралии и "сините". Очакванията и към двамата бранители са сериозни.

Домакините претендираха за дузпа в 5-ата минута, съприкосновение между Вутов и Камбуров в наказателното поле на гостите. Реферът не посочи бялата точка. В 18-ата минута Педро Еуженио нямаше късмет в завършващата фаза. Преди това и Карачанаков застраши вратата на "сините". А Обертан и Буш създадоха напрежение в полето на "зелено-белите". До края на полувремето Жорди Гомес и Камбуров шутираха опасно, но до гол не се стигна. Така след 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Второто полувреме започна с териториален натиск за заралии, домакините обаче така и не стигнаха до сериозни положения за гол в началото на частта. В 66-ата минута влезлият като резерва на терена Кабрал шутира опасно, Перниш отрази кълбото, топката попадна в Прохазка, последва още един силен изстрел, а вратарят на домакините отново се прояви, парирайки коженото кълбо. В 70-ата минута Камбуров бе близо до реализиране на попадение. А в 73-ата минута Кабрал нямаше късмет пред гола. Двата тима така и не съумяха да реализират и срещата завърши при резултат 0:0. В следващия кръг Левски домакинства на Черно море, а Берое гостува на Лудогорец.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БЕРОЕ: Перниш, Желев, Иван Иванов, Виданов, Пенев, Като, Райнов, Охене, Еуженио, Карачанаков, Камбуров

ЛЕВСКИ: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейлофсон, Горанов, Панайотов, Гомес, Прохазка, Обертан, Вутов, Буш

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Ивайло Стоянов
Начало: 20:00 часа

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)