ИЗВЪНРЕДНО: Жестока драма в Синсинати - Гришо се бори като разярен лъв, но... (ОБНОВЕНА)

Тенис

145571
на 13.08.2019

Григор Димитров загуби с 1:2 сета от Стан Вавринка в мач от първия кръг на Мастърс 1000 турнира в Синсинати. Изключително драматичен спортен спектакъл.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

7:5, 4:6, 6:7 (4) в отделните части.

Нашенецът изигра феноменален първи сет. След това Гришо беше на много високо ниво и във втората част, но Фортуна му обърна гръб в ключови моменти от спора на корта. В третия сет Димитров не се предаде при 1:5 гейма. Отрази мачболове, върна и пробив при 5:6. А в тайбрека се бори като лъв дори след изоставане с 0:4 точки, но крайната победа в двубоя отиде при Стан от Швейцария.

Гришо бележи спад в класирането си в ранглистата, той обаче има в кариерата си дори титла от визираното Мастърс състезание. Сега Григор отпада рано в Синсинати на сингъл, но показа игра, която вдъхва огромни надежди, че Димитров ще записва нови и нови успехи в бъдеще.

Публиката на Централния корт пък аплодира бурно редица отигравания на Григор Димитров.

Григор изостава вече с 4:7 победи в прякото съперничество със Стан Вавринка. В последно време двамата се срещат често в двубои в Тура. Стан е 3-кратен носител на титли от Шлема на сингъл. 34-годишният швейцарец Вавринка в момента е под номер 23 в тенис-ранглистата.

2:1 гейма за Гришо до първата почивка в мача, без пробиви в този ранен отрязък от двубоя. Оформи се серия от геймове за подаващите, резултат 6:5 за Димитров. Григор игра изключително силно в сервис-геймовете си на старта на спора като направи впечатление, че първото му подаване е с много сериозна скорост. Фактор, който не се наблюдаваше толкова често в някои от предходните мачове на Гришо.

Димитров натисна още турбото и осъществи брейк - 7:5. Голям сет за българина, заключи един от чуждестранните коментатори на двубоя.

2:1 гейма за Григор до първата почивка във втората част, Вавринка отрази възможност за пробив в този отрязък от мача.

Стан взе подаването си за 2:2 гейма. Последва драматичен гейм, в който Димитров парира 3 възможности за брейк, също така обаче допусна и не малко двойни грешки, а в крайна сметка Вавринка проби. Така швейцарецът поведе с 3:2 гейма. Подаване за Стан и 4:2 гейма в негова полза. Григор намали пасива си в сета - 3:4.

Последва изключително драматичен гейм, Вавринка отрази 2 точки за брейк. При втората - топка на Гришо хвана линията, един от съдиите обаче сгреши и отсъди аут. Точката се преигра, но Стан пласира много силен сервис и не се стигна до разиграване. Така грешна реферска намеса изигра роля в гейма. Вавринка пък показа страхотната си класа и удържа подаването си 5:3.

Димитров взе сервис-гейма си за 4:5. Подаване за Стан - 6:4 за швейцареца. 1:1 сета.

Вавринка проби за 2:1 гейма в третата част. Зададе се серия от геймове за Стан - 3:1, 4:1, 5:1.

В този момент Григор натисна турбото рязко. Феноменална игра на Димитров и той записа поредица от геймове, съчетано с отразени мачболове, резултатът стана 5:5.

Вавринка обаче проби за 6:5 гейма. Гришо върна брейка - 6:6. В тайбрека и двамата показаха уникални отигравания, но в крайна сметка победата е за Стан след 7:4 точки за него в дългия гейм. В следващия кръг Вавринка ще играе с Андрей Рубльов (Русия).

А Григор днес даде голяма заявка, че ще се завърне към най-силните си моменти в Тура, защо не - дори и да ги надмине...

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите
СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)