ИЗВЪНРЕДНО: "Жълтата подводница" ликува в Лига Европа! Тотална драма на Виляреал - Ман Юнайтед

ТОП 2

26595
на 27.05.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Жълтата подводница ликува в Лига Европа! Тотална драма на Виляреал - Ман Юнайтед

Виляреал победи след изпълнения на дузпи Манчестър Юнайтед в изключително драматична битка за трофея в Лига Европа този сезон. Срещата се игра на стадион "Миейски" в Гданск.

Финалният мач за тази кампания на надпреварата предложи резултат 1:1 след 90 минути люта футболна битка. Гол на Жерард Морено от Виляреал в 29-ата минута и попадение на Единсон Кавани от Ман Юнайтед десетина минути след началото на второто полувреме на двубоя. През последвалите две 15-минутни продължения не паднаха голове, трилърът стана много голям.

А при дузпите Виляреал ликува с изключително драматичното 11:10. Само вратарят на Юнайтед Давид де Хея пропусна от бялата точка.

Ман Юнайтед има значително по-голям опит в мачове за големи трофеи. Унай Емери обаче е старши треньор на "жълтата подводница", а Емери има солиден опит във финали на ЛЕ.

Тази вечер триумфът е за Виляреал, след невероятно драматичен спор. Мениджър на "червените дяволи" е Оле Гунар Солскяер (легендарен бивш футболист на Ман Юнайтед).

ТИТУЛЯРИТЕ:

ВИЛЯРЕАЛ: Рули, Фойт, Албиол (к), Пау Торес, Педраса, Парехо, Капуе, Тригерос, Морено, Пино, Бака;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Шоу, Баий, Линдельоф, Уан-Бисака, Мактоминей, Погба, Рашфорд, Фернандеш (к), Грийнууд, Кавани;

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)