ИЗВЪНРЕДНО: Здрава битка между "сините" и "смърфовете", Локо на финал за Купата, сълзи в очите на Живко Миланов

98227
на 23.06.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Здрава битка между сините и смърфовете, Локо на финал за Купата, сълзи в очите на Живко Миланов

Левски и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в полуфинална среща-реванш от турнира за Купата на България, мачът се проведе на "Герена" и предложи здрава битка на терена. Двубоят на "Лаута" игран преди 2 седмици пък бе спечелен от Локо с 2:0. Така "смърфовете" се класират за финала.

Капитанът на Левски Живко Миланов прекратява активната си футболна кариера след тазвечершния мач. Привържениците на "сините" скандираха бурно името на Миланов, показвайки че той е един от големите любимци на публиката на Левски.

Живко пък се разплака след последния съдийски сигнал.

Локомотив (Пд) е действащ носител на трофея в надпреварата. В другия полуфинал тази кампания спорят ЦСКА и Ботев (Пловдив).

Без чисти голови положения в първите 20 минути на срещата на "Герена". В 24-ата минута Станислав Иванов от Левски не сполучи от близка дистанция. Бирсент Карагерен от Локо пък беше много близо до реализиране на попадение в 43-ата минута, вратарят на домакините в мача Георги Георгиев обаче се отчете с класно спасяване.

В 64-ата минута Паулиньо стреля силно с глава, а Мартин Луков парира кълбото. Секунди по-късно и Стаси Иванов застраши вратата пазена от Луков. А съвсем малко след това Робърта стреля от близка дистанция, но до гол в ситуацията не се стигна. Няколко положения за Левски в рамките на 100-ина секунди.

Последваха 3-4 опасни контраатаки на Локомотив. Найджъл Робърта пък стреля силно с глава в 88-ата минута, а Луков се отчете с ново много прецизно спасяване.

В добавеното време на срещата централният защитник Янис Каргас прати топката в мрежата, след като засече центриране от корнер, а съдията обаче отсъди фаул на Янис при борбата за позиция и попадението не беше зачетено. Така мачът завърши при резултат 0:0.

Ето съставите за двубоя на "Герена":

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев – Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Живко Миланов /к/, Хали Тиам, Паулиньо, Симеон Славчев, Франко Мазурек, Станислав Иванов, Стайн Спиерингс

Треньор: Георги Тодоров

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: Мартин Луков – Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Лукас Салинас, Димитър Илиев /к/, Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Главен арбитър: Никола Попов.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден