ИЗВЪНРЕДНО! Златен Гришо! Сълзи от радост в Лондон! Жестока, велика битка! 10-звездна драма! Българският лъв... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

373876
на 13.11.2017

Паметен, велик, френетичен, драматичен, ювелирен мач за българския спорт!

Гришо Димитров победи с 2:1 сета Доминик Тийм в среща от Финалния Мастърс за годината!

6:3, 5:7, 7:5 за Григор в отделните части. Третият сет ще се запомни като тотален спортен трилър. Огромни български знамена в залата. Сълзи от радост и усмивки за феновете на Димитров. Родината ни има своя голям тенисист.

"О2 Арена" в Лондон бе озарена в бяло-зелено-червено! Четвъртият в тенис-ранглистата, считан от мнозина за бъдещ номер 1 в Тура, Доминик Тийм - Доминатора, стартира участието си в Заключителния Мастърс за 2017 година. А срещу топ-таланта от Австрия се изправи... Гришо Димитров. И резултатът е велика спортна победа за родния тенис.

Тръгнал от кортовете в Хасково, България - Григор, атакува титлата в едно от най-значимите спортни събития за годината. Дебютен, страхотен успех за Димитров на състезанието в английската столица.

Григор Димитров е шести в тенис-ранглистата към момента. Марин Чилич (пети в подреждането) започна на състезанието в Лондон с поражение от Александър Зверев, а победата на Григор над Тийм означава широко отворени врати пред Димитров за атака на класиране в Топ 4 на Тура.

Преди мача в Лондон, Тийм водеше с 2:1 успеха в преките срещи с Гришо. Моментната форма обаче сочеше, че Григор се намира в по-добри изходни позиции на старта на сблъсъка. В края на октомври Доминик загуби от Ришар Гаске във Виена, пред публика подкрепяща Доминатора. В самото начало на ноември Григор пък победи французина Гаске в Париж.

Борбата в група "Пийт Сампрас" започна. Димитров надви Тийм. В другия мач от карето за деня Рафаел Надал ще спори с Давид Гофен. Първите двама от групата продължават напред към 1/2-финалите.

Знаменит момент. За първи път българин излизе в двубой от Финалния Мастърс за годината в Тура и победи в драматична среща.

Мястото е "О2 Арена" в Лондон, а Григор Димитров записа исторически успех.

Имам лъвско сърце, заяви Гришо преди турнира.

"Давай, Григор"!

"Гришо, Гришо"!

Григор Димитров застана на сервис линията за старт на мача, а подкрепата към Гришо беше огромна. Много българи вдъхват допълнителна вяра на Григор в залата.

Сервис-гейм на 30 за Димитров - 1:0.

Зададе се ранен маратонски гейм. Сериозни проблеми за Тийм. Гришо изоставаше с 15:40 при подаване на Доминик, но стигна до точка за пробив. Австриецът отрази възможността за брейк и съумя да изравни - 1:1.

Бързо подаване за Григор на 15 и 2:1 за нашия.

Сервис-гейм на 30 за Тийм и 2:2.

Гейм на 30 и за Гришо - 3:2.

В следващия гейм Димитров стигна до 2 възможности за брейк, оползотвори втората, пробивайки на 30 и поведе с 4:2.

Затвърждаване на пробива на 30 и 5:2.

Гришо Димитров не натисна много съперника си при следващия гейм - Тийм намали пасива си - 3:5.

Свеж и решен да затвори сета Григор сервира мощно. Нашият подаваше за първата част. 15:0, 30:0, 40:0, гейм на нула  - 6:3!

"Гришо, Гришо", огласи залата, феновете на Димитров са доволни!

Сервис-гейм на 15 за австриеца в началото на втория сет.

Отново се чу силно: "Гришо, Гришо", публиката подкрепя неистово Григор.

Към този момент от мача - български фурор и на корта, и по трибуните.

Стигна се до 40:30 при подаване на Димитров и отново мощни възгласи в полза на Гришо. Създаде се кратка пауза, а Григор изстреля снаряд от сервис линията и затвори гейма - 1:1.

Подаване на 15 за Доминик Тийм и 2:1 гейма в негова полза.

Зададе се труден сервис-гейм за Гришо, Димитров съумя да спечели подаването си от 0:30. Резултатът в частта стана 2:2.

Отново и отново: "Гришо, Гришо", озари залата.

Гейм на 15 за Тийм и 3:2 за опонента на Григор.

Димитров измъкна втори пореден сервис-гейм от 0:30. Резултатът бе 3:3.

Доминатора се активизира, световният номер 4 към момента - Доминик Тийм, нямаше намерение да се предаде. Жестока битка на корта.

Подаване на нула за Тийм и той поведе с 4:3.

Гейм на 15 за Гришо - 4:4.

Сервис-гейм на нула за Доминатора от Австрия - 5:4.

Григор сервира за оставане в сета. Подаване на нула и 5:5.

Зададе се маратонски гейм, Димитров стигна до точка за пробив, но Доминик Тийм удържа сервис-гейма си - 6:5. Отразен скрит мачбол.

Пробив за Тийм на нула, 7:5 за Доминик в частта! 1:1 сета.

Експресно подаване за Доминатора в началото на третия сет - 1:0 за австриеца.

Сервис-гейм на 15 за Гришо и 1:1.

Още един бърз гейм за сервиращия в третия сет, Доминик поведе с 2:1 в ключовата част.

Експресен сервис-гейм и за Гришо, гарниран с ювелирно отиграване - 2:2.

В следващия гейм се стигна до резултат 15:40. Тийм обаче отрази 2 поредни възможности за брейк и поведе с 3:2.

Димитров не се пречупи от пропуснатите шансове. Подаване на 15 и 3:3.

Гришо натисна турбото - пробив на 15!!! Ключов брейк! Григор поведе с 4:3.

Огромна драма, резултат 0:30 при подаването на Димитров. 4 поредни точки за Гришо! Пробивът е затвърден - 5:3!

Гейм за Тийм, Доминик намали пасива си на 4:5.

След което пробив на Тийм - 5:5. Гришо сервираше за мача и не можа да затвори срещата.

Уникален развой, последва брейк на нула за Григор! 6:5 за нашия!

Сервис-гейм за Григор, оспорвано подаване! 7:5! Велика победа!

"Бях много нервен, защото това бе първият ми мач тук, в Лондон. Развълнуван съм да бъда сред осемте най-добри за годината. Дадох 100 процента от себе си, мисля, че съм на правилния път. Благодаря на всички българи за знамената. Благодаря на екипа ми. Наслаждавам се на това, което правя", каза Гришо Димитров, обръщайки се към българите в залата на роден език! Следващият мач на Григор ще е в сряда от 16:00 часа наше време. Гришо ще спори с Гофен.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си