BG EN

ИЗВЪНРЕДНО и само в ПИК! Прокуратурата започна разследване за източването на КТБ! Магистратите проверяват как секретарки, деловодителки и шофьори на Цветан Василев са оперирали с милиони!

ЧАС ПИК

ИЗВЪНРЕДНО и само в ПИК! Прокуратурата започна разследване за източването на КТБ! Магистратите проверяват как секретарки, деловодителки и шофьори на Цветан Василев са оперирали с милиони!

63758
на 25.06.2014
ИЗВЪНРЕДНО и само в ПИК! Прокуратурата започна разследване за източването на КТБ! Магистратите проверяват как секретарки, деловодителки и шофьори на Цветан Василев са оперирали с милиони!

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Прокуратурата е започнала разследване за източването на Корпоративна търговска банка (КТБ), научи ПИК от два независими източника.

препоръчано

Магистратите проверяват как близки лица на Цветан Василев, в това число шофьори, деловодителки и секретарки са получавали милиони левове от КТБ под формата на необезпечени заеми. 

Разследващите се надяват да приключат производството в разумен срок, като на този етап отказват да влизат в конкретика, за да могат прецизно и точно да си свършат работата.

Магистратите ще проверят и свързаните с Цветан Василев търговски дружества. Разследване на ПИК установи, че повечето от тях са регистрирани на едни и същи адреси, имат само управител, без други служители и без да извършват каквато и да било друга търговска дейност, като за сметка на това получават десетки милиони без проблем от КТБ под формата на кредити.

Дружествата, като по команда, са спрели да представят в търговския регистър годишни финансови отчети още от 2011 г., а някои от тях от 2010 г., поради което и информацията, с която обществеността разполага е на база 2011 г.

По тази причина само можем да предполагаме кредитната експозиция на свързаните с Василев дружества към настоящия момент.

Кредитната експозиция на доказано свързаните с Василев дружества надхвърля 1 200 000 000 лева, което съпоставено на собствения капитал на КТБ към онзи момент, надхвърля 10 пъти ограничението по Закона за кредитните институции за кредитиране на свързани лица.

Очаква се в рамките на това разследване да бъде разпитан и Цветан Василев, който в момента все още е в чужбина.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК