ИЗВЪНРЕДНО! Извънземен мач! Пожар на корта - писъци, викове! "Гришо, Гришо" - арената се разтресе! Най-добрият - Матадора, дълго аплодира, а Димитров... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

312566
на 13.10.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Извънземен мач! Пожар на корта - писъци, викове! Гришо, Гришо - арената се разтресе! Най-добрият - Матадора, дълго аплодира, а Димитров... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Григор Димитров и Рафаел Надал изиграха фантастичен, извънземен мач. Гришо губи срещата, но печели аплодисментите на световната тенис общественост.

6:4, 6:7 (4), 6:3 за Рафа в отделните части. А секунди след двубоя - Димитров, напусна Централния корт под бурните ръкопляскания на публиката и на легендата Надал.

Черешката на тортата на 1/4-финалите на Мастърса в Шанхай.

Григор се изправи срещу световния номер 1, игра като равен с равен, бори се като лъв. Стигна до феноменален обрат в тайбрека на втория сет. Имаше възможност да пробие в решаващата трета част, но Матадора се оказа прекалено силен.

Мастърс 1000 сериите тази кампания започнаха с 2 триумфа на Роджър Федерер, след това и Рафа Надал спечели 2 титли, последваха и две отличия за Александър Зверев, за да се стигне до надпреварата в Синсинати.

Краен успех за Гришо в щата Охайо без нито един загубен сет.

Мастърса в Шанхай е осмото състезание за сезона от въпросния ранг, а Димитров не можа да стигне до втори пореден триумф на това ниво в тениса. Григор отпада след уникална битка на 1/4-финалите.

16-кратният шампион от Големия шлем вече води с 10:1 успеха в преките мачове с Григор Димитров. Двамата изиграха епичен полуфинал на Откритото първенство на Австралия тази година. Драматична победа с 3:2 сета за Рафа в Мелбърн.

Само преди дни Гришо и Матадора участваха в гладиаторска битка в Пекин. 2:1 сета за Надал, с умопомрачителни 26 минути игра на най-високо равнище за първите 3 гейма в ключовия трети сет.

Рафаел се намира в изключителна форма, спечели надпреварата в китайската столица и е неотразим и в Шанахай.

До сблъсъка с Григор в Мастърс 1000 турнира Рафаел Надал имаше загубени само общо 7 гейма, бързи успехи над Доналдсън и Фонини.

Гришо пък отрази 3 мачбола във френетична битка с Райън Харисън, наложи се с 2:1 сета след ключов тайбрек, а в 1/8-финалите победи с 2:0 сета Сам Куери.

В полуфиналите в Шанхай - Рафа, ще спори с Марин Чилич.

Ето как се разви виртуозният сблъсък между Матадора и Хот Шот Димитров:

Григор на сервис! Ас - 15:0, нова бърза точка - 30:0, 30:15, 40:15, гейм на 15. Димитров повежда - 1:0 гейма.

Сериозни проблеми за Надал в първото му подаване. Стигна се до възможност за пробив пред Гришо. В този момент Рафаел сбърка първия сервис, а при втория успя да хване линията, а Димитров прати топката в мрежата - равенство. Още 2 точки за Рафа и 1:1 гейма.

Солиден сервис-гейм за Гришо и 2:1.

Гейм за Матадора на 30 и 2:2.

Сервис-гейм на 30 и за Григор - 3:2.

Бърз гейм за Рафа и 3:3.

От 15:30 Григор удържа подаването си - 4:3.

Страхотен тенис!

Аплодисменти, крясъци, дори писъци на Централния корт, публиката е възхитена от гладиаторите. А Гришо, вече едва ли има съмнения, че той е на най-високо топ ниво в спорта.

Гейм за Надал - 4:4, Матадора показва най-добрия си тенис, за да се задържи в сета.

Гришо на сервис - 0:15, 0:30 Надал с уникални отигравания, 0:40, 15:40, 30:40, 40:40, френетична точка - още една възможност за брейк пред Рафа, пробив.

Световният номер 1 показва най-доброто, на което е способен и оползотворява четвъртата възможност за брейк в гейма. 5:4 за Рафаел.

Надал сервира за сета - 0:15, 15:15, 15:30, 30:30, 40:30, гейм и сет за Рафа - 6:4.

Димитров играе невероятен тенис, но съперникът показва извънземни отигравания.

Български знамена на Централния корт! Григор води страхотно съперничество с легендата Рафаел Надал. Спортен празник с участието на роден ас.

Бърз сервис-гейм за Гришо в началото на втория сет - 1:0. Рафа безупречен на сервис и 1:1. Сервис гейм на 15 за Димитров и 2:1. Надал със стабилно подаване - 2:2.

Арената е препълнена, възхитителен тенис. С таланта си, джентълменското поведение и уникални отигравания Григор прави прекрасна реклама на България в световен мащаб.

Предстоеше вълшебен гейм. При 2:2 Гришо отрази точка за пробив и поведе с 3:2, поредица от нереални удари на Григор и Рафа. Спорт от друга планета!

Нечовешки разигравания, Димитров забоде бекхенд-уинър със скорост 147 километра в час, представя се на най-високо ниво, но Надал удържа сервис-гейма си на 30 и 3:3.

Григор допусна двойна грешка за 30:30 при подаването си, а след това отговори с две феноменални точки - 4:3.

Сервис-гейм на нула за Надал - 4:4.

Сервис-гейм на нула и за Гришо - 5:4.

Рафа подава за оставане в сета - 15:0, 30:0, 30:15, 40:15, гейм на 15 и 5:5.

Димитров на сервис - 0:15, 15:15, двойна грешка - 15:30, изумително разиграване - 30:30, 40:30, ас и гейм. 6:5 за Григор.

Надал отново сервира за оставане в частта - 0:15, 15:15 точка за Рафа след видео-повторение, 30:15, 40:15, гейм на 15. 6:6.

Тайбрек!

Гришо подава! 0:1 точки - мини-пробив за Рафаел.

2 поредни точки за Надал на сервис и 3:0 за Матадора.

2 точки и за Григор - 2:3.

Изключително оспорвано разиграване и 4:2 за Рафа. Гришо връща мини-брейка. Димитров е на сервис и изостава с 3:4.

Френетична точка - 4:4. Още една точка за Григор на сервис,  нашият повежда - 5:4.

Мини-пробив - 6:4 за Димитров.

Още един мини-брейк - 7:4 за Григор.

Кортът се тресе, викове от публиката, спектакълът продължава. Гришо се бори като лъв.

От 0:3 до 7:4 точки в тайбрека и резултатът в сетовете стана 1:1.

Огромна част от публиката мощно подкрепя Григор Димитров.

Световният номер 1 и българският номер 1 правят изумителен мач!

Начало на решаващия трети сет!

Сервис-гейм на 30 за Надал и 1:0 гейма за Матадора.

Уникален сервис-гейм на Гришо. В една от точките Рафа вкара феноменалния си форхенд по правата, а Григор отговори с уинър. Геймът пък свърши с ас на Димитров - 1:1.

Битката е жестока!

Надал взима подаването си - 2:1 гейма за испанеца.

Гейм за Гришо на 40 и 2:2. Не тенис, а поезия на Централния корт в Шанхай.

Зададе се маратонски гейм, от 40:15 за Надал се стигна до точка за пробив пред Димитров. Рафа обаче удържа подаването си и има преднина в геймовете - 3:2. Фантастичен тенис.

Брейк на 40 за Надал. Гришо изигра непостоянен сервис-гейм и изостана с 2:4.

Гейм на 30 за Рафа и 5:2 за Матадора.

Димитров спечели подаването си и намали пасива - 3:5.

Сервис-гейм за Надал - 6:3, Рафаел затваря мача!

Григор обаче заслужава огромни аплодисменти. Нашият тенисист е почти сигурен участник за Финалния Мастърс за годината в Лондон.

А на големите турнири в Китай, отпадна след 2 последователни, френетични битки със световния номер 1 - Рафаел Надал. Димитров доказа с пълна сила, че е богатство за родния спорт.