ИЗВЪНРЕДНО: Изключително драматичен успех за ЦСКА на "Лаута"

107026
на 09.07.2020
ИЗВЪНРЕДНО: Изключително драматичен успех за ЦСКА на Лаута

ЦСКА победи изключително драматично като гост с 2:1 Локомотив (Пловдив) в последния мач от предпоследния кръг на шампионата. Победният гол за "армейците" падна дълбоко в продължението на срещата. Али Соу реализира въпросното много ценно попадение за столичани. Преди това Салинас откри за домакините в двубоя, а Тиаго изравни от дузпа. Гол на Локо пък беше отменен при изключително спорна ситуация. ЦСКА вече се нуждае от само точка, за да си гарантира участие в евротурнирите.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Срещата на "Лаута" се игра без публика по трибуните след решение на Областния кризисен щаб в Пловдив.

Няколко от футболистите на Локо (Пд) са заразени с коронавирус. "Смърфовете" триумфираха с Купата на България преди дни като на финала на турнира победиха именно "червените" след дузпи. Лудогорец е много убедителен шампион този сезон.

ЦСКА е вече на втората позиция във временното класиране с 56 точки. Левски е с 53. Славия е с 52 пункта, а Локомотив с 50 е на временната пета позиция.

В последния кръг "червените" ще са домакини на Берое като ЦСКА се нуждае от само една точка, за да си гарантира на 100 процента участие в пресявките на Лига Европа. Локо пък ще гостува на Левски в заключителния кръг.

Още в самото начало на срещата Соу от "червените" шутира от опасна позиция, а Мартин Луков парира кълбото. В 20-ата минута Тиаго пък стреля много силно, а топката се удари в горната греда и не пожела да влети в мрежата на Локомотив, в последствие Луков улови кълбото. В 28-ата минута Салинас от Локо шутира от не далечна дистанция, Бусато обаче нямаше особени проблеми в ситуацията. Кристиян Малинов от "армейците" стреля силно, но неточно в 45-ата минута.

Тиаго Родригес шутира също силно обаче неточно от малък ъгъл в 50-ата минута.

В 61-ата минута Лукас Салинас се възползва от много сериозна грешка в отбраната на "червените" и вкара за 1:0 за Локо. Бусато и Занев не се разбраха в ситуацията.