ИЗВЪНРЕДНО: Изключително тежка загуба за националите ни - тотален шок за "трикольорите" на Националния стадион... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

130431
на 10.06.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Изключително тежка загуба за националите ни - тотален шок за трикольорите на Националния стадион... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

България загуби от Косово драматично с 2:3 във важен мач от група "А" на квалификациите за Евро 2020. Срещата се проведе на Националния стадион "Васил Левски" пред почти празни трибуни, впечатление обаче направи гръмогласна агитка на гостите.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Косово поведе с гол на Рашица в 14-ата минута. Нашите осъществиха временен обрат с попадение на Ивелин Попов в края на първото полувреме и гол на Кристиан Димитров в 55-ата минута. В 64-ата минута Муричи се разписа за 2:2. А в добавеното време Рашани донесе успеха на гостите.

Шансовете на водените от Красимир Балъков състезатели за квота за ЕП 2020 чрез традиционните квалификации вече са по-скоро илюзорни. В следващия кръг гостуваме на Англия. Припомняме, че е много възможно родният национален отбор да участва в плейофи за класиране на Европейското на база резултатите от Лигата на нациите.

Десподов в 9-ата минута шутира остро, но Мурич парира кълбото. В 14-ата минута Рашица се възползва от сериозна грешка в защитата на "трикольорите" и реализира - 1:0 за Косово на срещата в София. Целина в 37-ата минута стреля опасно, а Ники Михайлов се отчете със спасяване.

Ивелин Попов в 43-ата минута с мощен шут, извън наказателното поле, вкара за 1:1. Страхотно изпълнение на Попето, асистенция на Галин Иванов.

Секунди след това Целина не сполучи, така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Кристиан Димитров замени Божиков още в самото начало на второто полувреме. Последваха по няколко опасни положения и пред двете врати. В 55-ата минута именно централният бранител Кристиан Димитров се извиси с глава и реализира за 2:1. Асистенция на Тодор Неделев. Много добро разбирателство между играещите за Ботев Пловдив на клубно ниво футболисти.

Муричи в 64-ата минута също след изстрел с глава, но от по-близка дистанция, вкара за 2:2. Голеада.

Малко след това попадение на гостите бе отменено поради засада. А драмата стана пълна дълбоко в добавеното време, когато влезлият като резерва Рашани реализира за крайното 3:2 в полза на Косово.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Страхил Попов, Васил  Божиков, Антон Недялков, Иван Горанов, Георги Костадинов, Галин Иванов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Кирил Десподов, Исмаил Иса

Селекционер: Красимир Балъков

КОСОВО: А.Мурич, Кололи, Рахмани, Алити, Войвода, Вока, Халими, Целина, Рашица, Жегрова, В. Муричи

Селекционер: Бернар Шалан

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Мадс-Кристофен Кристоферсен (Дания)