ИЗВЪНРЕДНО! Историческа драма на Мондиала! В жестока битка - "петлите" и "кенгурата"... (СНИМКИ)

54773
на 16.06.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Историческа драма на Мондиала! В жестока битка - петлите и кенгурата... (СНИМКИ)

Франция постигна много измъчена победа на старта на Мондиала в Русия, след като в Казан успя да надвие изключително трудно Австралия с 2:1.

Този мач бе исторически, тъй като видеоповторенията влязоха за първи път в сила на такъв форум. В 58-ата минута Гризман бе точен от дузпа и така даде аванс на "петлите", но преди да бъде отсъдена тя реферът видя повторението в специална кабина.

За съжаление на французите те получиха изравнителен гол само четири минути след това, след като Умтити по доста наивен начин игра с ръка в наказателното си поле и в крайна сметка съдията отсъди наказателен удар и за "кенгурата". Зад топката застана Йединак, който вкара.

Успехът за французите бе донесен от Погба, който реализира в 81-ата минута и по този начин донесе скъпоценните три точки на родината си.

След този мач Франция е лидер в Група "С". В карето са още съставите на Дания и Перу.

Срещата започна с чудесен шанс за "петлите" и още във 2-ата минута Мбапе от малък ъгъл отправи силен удар, но противниковият вратар изчисти в корнер.

Три минути след това Погба стреля от фаул, но Райън нямаше никакви проблеми и улови топката.

Надмощието на "петлите" през първите минути бе повече от категорично и се стигна и до опасен удар на Гризман в 7-ата минута, който отново бе спасен от противниковия страж.

В 16-ата минута Толисо бе на косъм да си вкара автогол, след като при едно изпълнение на фаул топката рикошира в крака му и само отличната изява на Лорис предотврати попадение.

Последва доста скучен период на терена през който не се случи нищо интересно пред двете врати. В 30-ата минута Гризман бе намерен перфектно в наказателното поле, но не успя да овладее добре топката и в крайна сметка шансът пред Франция бе опропастен.

До почивката не се случи нищо интересно, а Франция показваше все по-мудна и мудна игра.

В 54-ата минута Гризман се свлече на тревата при една опасна атака след съприкосновение с Рисдън, но реферът първоначално не отсъди дузпа.

След това обаче той видя видеоповторение и промени решението си, като това бе и исторически момент на световните финали. В 58-ата минута Франция поведе, след като Гризман успя сам да вкара наказателния удар след безкомпромисно изпълнение.

В 61-ата минута Умтити направи уникална глупост в наказателното поле и игра с ръка, като реферът отсъди и дузпа за Австралия, а Йединак също бе точен от бялата точка, за да изравни. В 69-ата минута Дешан направи двойна смяна и извади от игра Дембеле и Гризман, като пусна на техните места Жиру и Фекир. В 81-ата минута Погба даде аванс на Франция, след като с прекрасен прехвърлящ удар от наказателното поле матира противниковия страж, акцентира "Гол". До самия край нямаше повече попадения.

ФРАНЦИЯ – АВСТРАЛИЯ 2:1
1:0 Гризман 58