ИЗВЪНРЕДНО: Исторически кошмар за "трикольорите", България - Англия се превърна в... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

207221
на 14.10.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Исторически кошмар за трикольорите, България - Англия се превърна в... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

България и Англия спориха тази вечер в София в може би най-срамният домакински двубой в историята на националния ни отбор по футбол. Мачът на "Васил Левски" завърши при резултат 0:6. По 2 попадения на Баркли и Стърлинг, Рашфорд и Кейн също се разписаха.

Срещата бе и прекъсната за известно време на два пъти. При трети подобен случай футболният спор можеше да бъде прекратен изцяло.

В 7-ата минута Маркъс Рашфорд отбеляза много майсторско попадение - 1:0 за гостите. Рашфорд проби по лявото крило, показа техника на топ ниво, а след това с остър шут реализира за Англия.

Малко по-късно Ивелин Попов стреля силно, но нямаше шанс пред гола.

Англичаните направиха превъзходна атака в 20-ата минута като Рос Баркли вкара почти на празна врата, асистенция на Рахийм Стърлинг.

Минути след това реферът прекъсна мача за известно време. Последва призив към феновете да не скандират обидни епитети на расистка основа. Напрежението се увеличи. Играч на гостите е сигнализирал за въпросните обиди.

В 32-ата минута Рос Баркли отбеляза за 3:0 за Англия, асистенция на Хари Кейн.

Възгласи: "*** за БФС", пък се чуха много силно.

В края на първото полувреме играта отново беше прекъсната. Напрежението беше огромно. Част от родните привърженици пък напуснаха стадиона. В добавеното време на първата част Стърлинг реализира за 4:0 за островитяните, асистенцията отново е за Кейн.

Кошмарно полувреме за българския национален отбор по футбол.

Втората част започна с няколко възможности за гостите. Тотално надмощие на терена за играчите с мениджър Саутгейт. Рахийм Стърлинг в 69-ата минута остана сам срещу Пламен Илиев и вкара за 5:0, поредна асистенция на Хари Кейн.

В 83-ата минута Кейн стреля остро, а топката срещна гредата и не пожела да влети в мрежата. Хари Кейн все пак се разписа секунди по-късно, гол на централният нападател в 85-ата минута и 6:0 за островитяните.

Гостите нацелиха още веднъж греда, а крайният резултат остана 6:0 за Англия

4-хилядна агитка подкрепи островитяните на Националния ни стадион. Нашите нямат победа в официален двубой вече цяла година. Въпреки това към 15 000 родни фенове днес озариха най-вече централните трибуни в бяло-зелено-червено, но футболистите с наставник Балъков показаха много слаба игра.

Англия е водач във временното класиране на квалификационна Група А и уверено гледа към Европейското първенство, "трикольорите" ни към момента са последни в подреждането.

Нашите на 99 процента ще участват в баражи за квота за Евро 2020 на база на силното си представяне в Лигата на Нациите.

Малко преди мача селекцията ни понесе удар. Стана ясно, че намиращият се в отлична форма Антон Недялков пропуска тазвечершната среща. Левият краен защитник може да се твърди, дори че е най-силният полеви футболист на България в момента, но за жалост беше аут за мача поради контузия.

Главен съдия на срещата беше Иван Бебек (Хърватска).

Ултраси на България и Англия за малко не стигнаха до много сериозно меле по-рано през деня. Няколко темпераментни фенове на двата тима си размениха словесни нападки, забеляза се и блъскане. За щастие обаче не се стигна до бой между феновете. Полицията бе в готовност да реагира мигновено при по-остра ескалация на напрежение, а и повечето привържениците очевидно не искаха да се стига до по-тежки сцени.

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев - Георги Пашов, Георги Терзиев, Камен Хаджиев, Петър Занев - Георги Сърмов, Георги Костадинов - Ивелин Попов, Вандерсон, Кирил Десподов - Исмаил Иса

Селекционер: Красимир Балъков

АНГЛИЯ: Джордан Пикфорд – Киърън Трипиър, Тайрън Мингс, Хари Магуайър, Бен Чилуел – Рос Баркли, Джордан Хендерсън, Хари Уинкс – Маркъс Рашфорд, Хари Кейн, Рахийм Стърлинг

Селекционер: Гарет Саутгейт