ИЗВЪНРЕДНО! Колосален сблъсък в малкия финал на Световното! Белгия ликува с третото място (ОБНОВЕНА)

38548
на 14.07.2018

Националният отбор на Белгия триумфира в мача за третото място на Световното първенство в Русия. "Червените дяволи" се наложиха с 2:0 над Англия, а точни за играчите на Роберто Мартинез бяха Тома Мюние и Еден Азар.

С победата Белгия направи най-доброто си класиране в участия на световни първенства.

Сред титулярите на Белгия в днешния мач се завърна Тома Мюние, който бе наказан за сблъсъка с Франция. 21-годишният Юри Тилеманс стартира в халфовата линия вместо Маруан Фелаини.

Големите звезди Кевин де Бройне, Еден Азар и Лукаку също бяха титуляри. Любопитно е, че осем от футболистите, които започнаха днес за "червените дволи", играят в английската Премиър лийг, пише Спортал.бг.

Двубоят започва по перфектен начин за белгийците, които още в четвъртата минута поведоха в резултата. Лукаку изведе по перфектен начин Азар по левия фланг, а звездата на Челси мигновено центрира в наказателното поле, където Мюние изпревари Роуз и засече отблизо. Ударът му не бе много добър, но въпреки това Пикфорд не успя да го спре - 1:0.

В 12-ата минута Белгия бе много близо до втори гол. Де Бройне получи в наказателното поле от Лукаку, след което стреля между двама бранители. Получи се рикошет и топката се насочи опасно към ъгъла, но Пикфорд реагира добре и изби.

Пет минути след това Де Бройне върна жеста на Лукаку и отправи много добро извеждащо подаване към нападателя, но първото докосване на голмайстора на Манчестър Юнайтед не бе добро и топката се озова в ръцете на вратаря на Англия.

В 24-тата минута англичаните създадоха първата голова възможност пред вратата на Куртоа. Стърлинг овладя добре едно подаване от дълбочина на Дайър, след което пусна технично към Кейн, който обаче се подхлъзна и ударът му премина встрани от вратата.

Десет минути преди Азар получи в наказателното поле, но Стоунс блокира удара му. При последвалия корнер Тилеманс стреля несполучливо от границата на наказателното поле, но топката щастливо стигна до Алдервейрелд, който шутира акробатично, но топката профуча над напречната греда.

До края на полувремето нямаше други 100-процентови положения и "червените дяволи" се оттеглиха на почивката с един гол преднина.

Гарет Саутгейт реагира с двойна смяна на почивката - Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард се появиха на местата на Рахим Стърлинг и Дани Роуз.

В 51-вата минута Трипиър центрира добре от фаул и топката почти достигна до Стоунс, но в последния момент Вермален изчисти в корнер, макар и малко рисково. Три минути след това Трипиър изпълни тъч към Лингард, който стреля остро от въздуха, а Кейн се опита да засече на далечната греда, но малко не му достигна да го направи и топката излезе встрани.

В 56-ата минута Лукаку отново, както и през първата част, не успя да си поеме добре топката след ново брилянтно подаване на Де Бройне, който го изведе зад отбраната.

Малко след това Маринес замени Лукаку, включвайки на негово място Мертенс.

Англия продължи да търси изравнителния гол предимно с центрирания, които обаче не стигаха до Хари Кейн. Белгия пък прие играта и действаше на контраатака.

В 70-ата минута англичаните създадоха най-чистото си положение до момента. Рашфорд изведе Дайър, който копна топката над Куртоа, но Алдервейрелд се хвърли на шпагат и изчисти от голлинията.

В 80-ата минута белгийците организираха страхотна контраатака. Де Бройне и Мертенс размениха пасове, след което последният разтегна играта към Мюние, който нанесе много хубав удар от въздуха, но Пикфорд се намеси блестящо и спаси с една ръка.

Натискът на Англия се увеличи и в 74-ата минута Хари Магуайър засече на далечната греда поредното центриране на Трипър, но ударът на бранителя на Лестър премина встрани.

Само две минути след това поредната контра на "червените дяволи" се оказа смъртоносна за "трите лъва". Този път Де Бройне изведе Азар зад гърба на Фил Джоунс, който остана далеч зад своя съперник. Азар стреля по земя до близката греда, отбелязвайки третия си гол на Световното - 2:0.

Второто попадение отчая футболистите на Англия, които до края на срещата изглеждаха обезверени и не успяха да направят нищо интересно в атака.

Така отборът на Белгия триумфира с третото място на Световното първенство в Русия.

ГОРЕЩО В ПИК! Асен Василев се кълне пред депутатите, че не познава Марин и Стефан Димитрови: Никога не са идвали в Министерството на финансите (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК! Асен Василев се кълне пред депутатите, че не познава Марин и Стефан Димитрови: Никога не са идвали в Министерството на финансите (НА ЖИВО)